Waldemar Fornalik zakażony koronawirusem. Nie poprowadzi Piasta Gliwice w LE!

U trenera Piasta Gliwice Waldemara Fornalika miała zostać wykryta obecność wirusa SARS CoV-2 - poinformowały portale: Meczyki.pl oraz Interia.pl. A wcześniej sam klub informował o dwóch pozytywnych przypadkach w zespole. Szkoleniowiec został skierowany na kwarantannę, co oznacza, że nie poprowadzi Piasta w czwartkowym meczu eliminacji Ligi Europy (godzina 20.00 - relacja w Sport.pl).

- Informujemy, że zgodnie z obowiązującym protokołem „UEFA Return to Play” dwa dni przed meczem 2. rundy eliminacji Ligi Europy zespół, sztab oraz pracownicy Piasta Gliwice przeszły badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. U dwóch osób test dał wynik pozytywny. Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury i podjął odpowiednie działania. Wszystkie pozostałe badane osoby uzyskały wynik negatywny - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Piasta.

Zobacz wideo

Brat Fornalika poprowadzi drużynę

Z ustaleń serwisu Meczyki.pl i Interii wynika, że jedną z zakażonych osób jest trener Waldemar Fornalik. W środowym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy, w którym Piast zmierzy się z austriackim TSV Hartberg, na ławce szkoleniowej Fornalika zastąpić ma jego brat - Tomasz.

Klub zlecił już powtórzenie badań, aby zweryfikować wyniki pierwszych testów. Przejdą je zarówno osoby zakażone, jak i te, u których wynik był negatywny. Zgodnie z regulacjami UEFA członkowie zespołu i sztabu Piasta, u których w pierwszym badaniu nie wykryto obecności SARS CoV-2, mogą wziąć udział w czwartkowym meczu.

Mecz Piasta z TSV Hartberg odbędzie się w Gliwicach. Początek spotkania o godz. 20. Relację na żywo z tych zawodów śledzić można będzie za pośrednictwem serwisu internetowego i aplikacji mobilnej Sport.pl.

Więcej o: