Brawurowy finisz Lecha! Kolejorz gra dalej w eliminacjach Ligi Europy

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Hammarby IF 3:0 w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy. Gole na wagę awansu strzelili Pedro Tiba, Jakub Kamiński i Filip Marchwiński.

W pierwszych 20 minutach meczu dwie bardzo dobre okazje mieli piłkarze Hammarby IF. Na szczęście dla Lecha Poznań w bardzo trudnych sytuacjach dwukrotnie świetnie zachował się Filip Bednarek, ratując drużynę przed stratą gola.

Drużyna Dariusza Żurawia przed przerwą odpowiedziała tylko jedną sytuacją. Po dobrym, prostopadłym podaniu w niezłej sytuacji znalazł się Mikael Ishak. Szwed uderzał jednak z ostrego kąta i trafił wprost w bramkarza gospodarzy.

Lech pokonał Hammarby IF

Druga połowa toczyła się już jednak pod dyktando Lecha Poznań, który od początku ruszył do ataku. Zespół Żurawia pierwszą bramkę zdobył jednak po fatalnym błędzie rywala. W 55. minucie prostej piłki nie przyjął Kalle Björklund, przez co w sytuacji sam na sam z Davidem Oustedem znalazł się Pedro Tiba. Portugalczyk spokojnym, sprytnym lobem podciął piłkę nad rywalem, dając Lechowi prowadzenie.

Minutę przed końcem podstawowego czasu gry drugiego gola strzelił Jakub Kamiński. Młody zawodnik Lecha popisał się ładnym strzałem z dystansu w krótki róg bramki. Chwilę później kapitalnym uderzeniem w górny róg bramki wynik ustalił Filip Marchwiński. Gospodarze kończyli ten mecz w osłabieniu. W 63. minucie, przy nieudolnej próbie dryblingu w polu karnym Lecha, Jeppe Andersen uderzył Tibę w twarz. Kapitan Hammarby obejrzał za to drugą żółtą kartkę, za co wyleciał z boiska.

Lech wyeliminował Hammarby i w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy zagra ze zwycięzcą pary OFI - Apollon Limassol. Ten mecz już w czwartek. Spotkania 3. rundy el. LE, w której zagra też Legia i być może Piast Gliwice już w przyszłym tygodniu.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl