Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bohater Sevilli odchodzi po finale Ligi Europy. "Muszę opuścić klub mojego życia"

- Muszę opuścić klub mojego życia - powiedział Ever Banega, bohater Sevilli w finale Ligi Europy z Interem Mediolan (3:2), dla którego to był ostatni mecz w barwach hiszpańskiego klubu.

Ever Banega był jednym z kluczowych piłkarzy finału Ligi Europy - zaliczył asystę, a jego dośrodkowania ze stałych fragmentów gry siały popłoch w obronie Interu Mediolan. Sevilla pokonała włoską ekipę po bardzo emocjonującym spotkaniu, które było ostatnie dla Banegi przed transferem.

Zobacz wideo Setien zwolniony, co z Messim? "Może byłoby lepiej, gdyby ten związek się zakończył"

- Brak mi słów. To bardzo emocjonalny i smutny dzień, bo muszę opuścić klub mojego życia. Dziękuję moim kolegom za pomoc, mogę odejść z podniesioną głową - powiedział Banega po zakończeniu meczu. - Przytuliłem się z Julenem Lopeteguim, to był uścisk miłości i pracy ze względu na to, co przeszliśmy w tym sezonie. Pamiętam, że gdy obniżyłem trochę poziom, odstawił mnie od zespołu i pokazał, że bez pracy nie można zrobić niczego. 

Ever Banega zagra w Arabii Saudyjskiej

Ever Banega spędził w Sevilli pięć sezonów w ciągu sześciu lat (został wypożyczony na rok do Interu Mediolan). Argentyńczyk miał udział w wygraniu trzech (z sześciu) finałów Ligi Europy, ale 32-latek nie dostał oferty przedłużenia kontraktu, co wykorzystało Al-Shabab. Sześciokrotny mistrz Arabii Saudyjskiej podpisał z nim kontrakt w styczniu, a do transferu dojdzie teraz, gdy Sevilla już oficjalnie zakończyła sezon 2019/20.