Nowy rekord Ligi Europy. Pogrom! Inter Mediolan przeszedł do historii

Inter Mediolan pokonał w poniedziałek Szachtar Donieck w półfinale Ligi Europy aż 5:0. Włoski zespół ustanowił tym samym nowy rekord - jeszcze żaden zespół nie odniósł tak wysokiego zwycięstwa w tej fazie rozgrywek.

W 19. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz Szachtaru, Andrij Pjatow, który wykopał piłkę tuż pod nogi Nicolo Barelli. Pomocnik Interu zbiegł na prawe skrzydło, dośrodkował w pole karne, a tam świetnie do piłki wyskoczył Lautaro Martinez. Argentyńczyk uderzył głową na bramkę i dał prowadzenie drużynie z Mediolanu.

Do końca pierwszej połowy spotkanie kontrolował Szachtar, ale nie potrafił przebić się w pole karne Interu i zdobyć wyrównującego gola. Po wznowieniu gry do głosu znów częściej dochodzili zawodnicy ukraińskiej drużyny. Mieli szansę udowodnić to golem w 62. minucie, gdy Junior Moraes po dośrodkowaniu z lewego skrzydła trafił wprost w Handanovicia. Trzy minuty później niewykorzystana szansa się zemściła. Inter zyskał rzut rożny dzięki zablokowanej wrzutce Danilo d'Ambrosio. Chwilę później to on wyskoczył najwyżej w polu karnym do dośrodkowania Marcelo Brozovicia i dał podwyższenie wyniku na 2:0.

Włoska drużyna nie przestawała atakować i w 74. minucie ponownie zdołała ograć fatalnie grającą obronę Szachtaru. Martinez dostał piłkę od Barelli na wysokość pola karnego i pewnie pokonał Pjatowa strzałem po ziemi, przy prawym słupku, zdobywając swojego drugiego gola. Po czterech minutach miał w dorobku jeszcze asystę. Dograł na lewą stronę pola karnego do świetnie ustawionego Romelu Lukaku, który strzelił czwartą bramkę Interu tego wieczoru. Belgowi było jednak mało, więc w 83. minucie dołożył drugą bramkę, trafiając po precyzyjnym uderzeniu między nogami Pjatowa. Tym samym ustalił wynik spotkania na 5:0.

Inter Mediolan pobił rekord Ligi Europy

Inter tym samym ustanowił nowy rekord Ligi Europy, znanej wcześniej pod nazwą Pucharu UEFA. Jak donosi serwis statystyczny "OptaJoe", żaden zespół nie odniósł tak wysokiego zwycięstwa w pojedynczym meczu w półfinale tych rozgrywek. Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa UEFA zdecydowała, że mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy, od 1/4 finału, będą rozgrywane w formie jednego meczu.