Szokujący wynik w półfinale Ligi Europy. Inter Mediolan znokautował rywali. Marciniak prowadził spotkanie

Inter Mediolan drugim finalistą tego sezonu Ligi Europy. Włoski zespół zdominował Szachtar Donieck, wygrywając aż 5:0 (1:0). W piątek, 21 sierpnia zagrają o zwycięstwo w całych rozgrywkach z Sevillą.

Pierwszy celny strzał w meczu padł dopiero w 19. minucie. To wtedy fatalny błąd popełnił bramkarz Szachtaru, Andrij Pjatow, który wykopał piłkę tuż pod nogi Nicolo Barelli. Pomocnik Interu zbiegł na prawe skrzydło, dośrodkował w pole karne, a tam świetnie do piłki wyskoczył Lautaro Martinez. Argentyńczyk uderzył głową na bramkę i dał prowadzenie drużynie z Mediolanu.

Dwa gole głową dały Interowi przewagę

Do końca pierwszej połowy spotkanie kontrolował Szachtar, ale nie potrafił przebić się w pole karne Interu i zdobyć wyrównującego gola. Po wznowieniu gry do głosu znów częściej dochodzili zawodnicy ukraińskiej drużyny. Mieli szansę udowodnić to golem w 62. minucie, gdy Junior Moraes po dośrodkowaniu z lewego skrzydła trafił wprost w Handanovicia.

Trzy minuty później niewykorzystana szansa się zemściła. Inter zyskał rzut rożny dzięki zablokowanej wrzutce Danilo d'Ambrosio. Chwilę później to on wyskoczył najwyżej w polu karnym do dośrodkowania Marcelo Brozovicia i dał podwyższenie wyniku na 2:0.

Martinez i Lukaku dobili Szachtar. Inter - Sevilla w finale Ligi Europy

Włoska drużyna nie przestawała atakować i w 74. minucie ponownie zdołała ograć fatalnie grającą obronę Szachtaru. Martinez dostał piłkę od Barelli na wysokość pola karnego i pewnie pokonał Pjatowa strzałem po ziemi, przy prawym słupku, zdobywając swojego drugiego gola. Po czterech minutach miał w dorobku jeszcze asystę. Dograł na lewą stronę pola karnego do świetnie ustawionego Romelu Lukaku, który strzelił czwartą bramkę Interu tego wieczoru. Belgowi było jednak mało, więc w 83. minucie dołożył drugą bramkę, trafiając po precyzyjnym uderzeniu między nogami Pjatowa. Tym samym ustalił wynik spotkania na 5:0.

W finale Ligi Europy już wcześniej znalazła się hiszpańska Sevilla, która pokonała 2:1 Manchester United w niedzielę. Inter zmierzy się z nią w piątek, 21 sierpnia. Początek spotkania w Kolonii zaplanowano na godzinę 21:00. Relacja na żywo na Sport.pl.