Znamy wszystkich półfinalistów Ligi Europy! Gol w ostatnich minutach

Szachtar Donieck i Sevilla FC. To dwa ostatnie zespoły, które we wtorek wygrały swoje spotkania i awansowały do półfinału Ligi Europy.

Inter Mediolan i Manchester United - to pierwsi półfinaliści Ligi Europy w sezonie 2019/2020. We wtorek do tego grona dołączyły kolejne dwa zespoły. I już wiadomo, że półfinale Inter Mediolan zmierzy się z Szachtarem Donieck, który pokonał 4:1 FC Basel, a Manchester United z Sevillą, która wygrała 1:0 z Wolverhampton.

Szwajcarzy bez szans

We wtorek najlepiej zaczął się mecz dla Szachtara, który prowadził z Basel już od drugiej minuty. Gola strzelił Taison po dośrodkowaniu Marlosa z rzutu rożnego. Marlos asystował też przy drugiej bramce. Tym razem jednak nie z rzutu rożnego i nie Taisonowi, a Juniorowi Moraesowi, który już w 22. minucie wyprowadził Szachtar na dwubramkowe prowadzenie.

Po przerwie Ukraińcy zdobyli kolejne dwie bramki - w 75. minucie rzut karny wykorzystał Alan Patrick, a w 88. szybką kontrę wykończył Dodo. Szwajcarów było stać tylko na honorowe trafienie w doliczonym czasie, kiedy trafił Ricky van Wolfswinkel.

Mało emocji w Duisburgu

W równolegle rozgrywanym meczu w Duisburgu (spotkania Ligi Europy od ćwierćfinałów odbywają się w Niemczech) równie dobrze mogło zacząć Wolverhampton. W 12. minucie sędzia Daniel Orsato podyktował dla Anglików rzut karny, ale Raul Jimenez uderzył źle i Bono bez problemu obronił jego strzał.

I to w zasadzie był koniec emocji, bo to nie był mecz, który dobrze się oglądało. Gdy wydawało się, że o losach awansu rozstrzygnie dopiero dogrywka, upragnioną bramkę zdobyła Sevilla. W 88. minucie trafił Lucas Ocampos, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Evera Banegi.