Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Fatalne informacje dla kibiców Lecha Poznań! Dyrektor TVP Sport przeprasza

Nagły zwrot akcji ws. transmisji meczu Lecha Poznań w I rundzie eliminacji Ligi Europy. Okazuje się, że spotkanie nie będzie jednak pokazywane na antenie TVP Sport, o czym poinformował dyrektor stacji Marek Szkolnikowski na Twitterze.

W poniedziałek odbyło się losowanie I rundy eliminacji Ligi Europy. Zagrają w niej trzy polskie drużyny: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia. "Kolejorz" wylosował łotewską ekipę Valmiera FC. Z uwagi na pandemię o awansie zadecyduje tylko jedno spotkanie, które odbędzie się w Poznaniu. Rywal Lecha zajął czwarte miejsce w lidze łotewskiej w sezonie 2019 (na Łotwie gra się systemem wiosna-jesień). Valmiera awansowała do pucharów dzięki zdobyciu Puchary Łotwy przez RFS Ryga, która jednocześnie była wicemistrzem kraju. W trwającym sezonie Valmiera jest trzecia w tabeli po 13 kolejkach.

Zobacz wideo Lech może sprowadzić kolejnego piłkarza. "Lech powinien mieć trzeciego napastnika"

Dyrektor TVP Sport przeprasza za brak transmisji meczu Lecha w LE. "Nie będę komentować sprawy"

Mecz Lecha Poznań miał być pokazywany na antenie TVP Sport, o czym informował Marek Szkolnikowski. We wtorek dyrektor stacji za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał kolejną wiadomość, z której nie będą zadowoleni fani Kolejorza. Okazuje się, że mecz nie będzie jednak transmitowany na antenie Telewizji Polskiej.  

- Niestety szampany wystrzeliły za wcześnie... nie będę komentować sprawy, bo jestem dżentelmenem. Walczymy o pozostałe kluby, a Lechowi Poznań życzę powodzenia, również w innej stacji. Widzów przepraszam. Gdy wygrywamy, wygrywa całe TVP Sport, w przypadku niepowodzeń odpowiadam ja - napisał Szkolnikowski na Twitterze. 

Na tę chwilę nie wiadomo, czy kibice Lecha będą mogli gdzieś obejrzeć mecz swojej drużyny w eliminacjach europejskich pucharów. Dyrektor TVP Sport pisze jednak o innej stacji, więc bardzo możliwe, że będzie to któraś z płatnych, kodowanych stacji sportowych.

Przeczytaj także: