Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trener Lecha skomentował wyniki losowania: To był dla mnie najważniejsze

- Najważniejsze było dla mnie to, żeby zagrać na stadionie przy Bułgarskiej i nie musieć planować dalekiego wyjazdu - tak losowanie I rundy eliminacji Ligi Europy skomentował trener Lecha Poznań, Dariusz Żuraw.

W poniedziałek odbyło się losowanie I rundy eliminacji Ligi EuropyLech Poznań wylosował łotewską ekipę Valmiera FC. Z uwagi na pandemię o awansie zadecyduje tylko jedno spotkanie, które odbędzie się w Poznaniu. Rywal Lecha zajął czwarte miejsce w lidze łotewskiej w sezonie 2019 (na Łotwie gra się systemem wiosna-jesień). Valmiera awansowała do pucharów dzięki zdobyciu Puchary Łotwy przez RFS Ryga, która jednocześnie była wicemistrzem kraju. W trwającym sezonie Valmiera jest trzecia w tabeli po 13 kolejkach.

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami" [SEKCJA PIŁKARSKA #57]

Wynik losowania skomentował trener Lecha, Dariusz Żuraw. - Najważniejsze było dla mnie to, żeby zagrać na stadionie przy Bułgarskiej i nie musieć planować dalekiego wyjazdu. I to się udało. Natomiast jeśli chodzi o samego przeciwnika, to swojego typu nie miałem. Do każdego rywala mam szacunek i na boisku podczas spotkania trzeba będzie udowodnić swoją wyższość - powiedział szkoleniowiec, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

I dodał: Na pewno będziemy mieć wszystkie potrzebne informacje dotyczące przeciwnika. Wiemy, że liga łotewska jest w trakcie sezonu, bo gra systemem wiosna-jesień, ale pamiętajmy, że żyjemy w czasach koronawirusa i podróże nie są łatwe. Dlatego nie wiemy w tym momencie czy będzie możliwość zobaczenia przeciwnika na żywo. Mogę jednak zapewnić, że do rywalizacji z Łotyszami będziemy dobrze przygotowani.

Mecze I rundy eliminacji Ligi Europy zostaną rozegrane 27 sierpnia. Spotkanie Lech - Valmiera transmitowane będzie w Telewizji Polskiej.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: