Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polskie drużyny poznały rywali w I rundzie el. Ligi Europy. Trudne zadanie Cracovii

Polskie drużyny poznały rywali w I rundzie eliminacji Ligi Europy. Lech Poznań zagra z łotewskim Valmiera FC, Piast Gliwice z białoruskim Dinamem Mińsk, a Cracovia ze szwedzkim Malmoe.

W poniedziałek odbyło się losowanie I rundy eliminacji Ligi Europy. Zagrają w niej trzy polskie drużyny: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia. "Kolejorz" wylosował łotewską ekipę Valmiera FC. Z uwagi na pandemię o awansie zadecyduje tylko jedno spotkanie, które odbędzie się w Poznaniu. Rywal Lecha zajął czwarte miejsce w lidze łotewskiej w sezonie 2019 (na Łotwie gra się systemem wiosna-jesień). Valmiera awansowała do pucharów dzięki zdobyciu Puchary Łotwy przez RFS Ryga, która jednocześnie była wicemistrzem kraju. W trwającym sezonie Valmiera jest trzecia w tabeli po 13 kolejkach.

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami"

Polskie kluby wylosowały rywali w Lidze Europy

Trudniejsze zadanie czeka Piast Gliwice. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu ekstraklasy wylosowała Dinamo Mińsk. Spotkanie odbędzie się w stolicy Białorusi. Dinamo w poprzednim roku było czwarte w tabeli (na Białorusi również gra się systemem wiosna-jesień). Aktualnie po 20 kolejkach jest na ósmym miejscu. To siedmiokrotny mistrz kraju i trzykrotny zdobywca Pucharu Białorusi. 

Najtrudniejsze zadanie czeka Cracovię. Zespół Michała Probierza w 1. rundzie eliminacji LE zagra na wyjeździe ze szwedzkim Malmoe. To dwudziestokrotny mistrz kraju. W Szwecji rozgrywki także odbywają się w systemie wiosna-jesień. W zeszłym roku Malmoe zostało wicemistrzem Szwecji. W tym roku po 14 kolejkach rywal Cracovii jest liderem szwedzkiej ekstraklasy. W sezonie 2018/2019 Malmoe grało w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a w trwających rozgrywkach Ligi Europy doszło do 1/16 finału. Trenerem szwedzkiej drużyny jest były wybitny reprezentant Danii, Jon Dahl Tomasson. 

Mecze I rundy eliminacji Ligi Europy zostaną rozegrane 27 sierpnia.

Przeczytaj też: