Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA zmieni formułę europejskich pucharów? Gdańsk może stracić prawo do organizacji finału LE

Finał Ligi Europy może zostać przeniesiony z Gdańska. Agencja AP informuje, że pozostałe do rozegrania mecze obecnego sezonu europejskich pucharów mogą zostać zorganizowane w jednym mieście. Drużyny Ligi Europy grałyby we Frankfurcie, a Ligi Mistrzów w Lizbonie.

Wcześniej informowano, że organizatorem ostatnich meczów obecnego, przerwanego sezonu Ligi Europy może zostać miasto w Niemczech. Według doniesień "Sueddeutsche Zeitung" miałto być Frankfurt nad Menem z Sinsheim i Moguncją, Gelsenkirchen, Duesseldorf lub Kolonia. Już wtedy faworytem był Frankfurt. 

Zobacz wideo Borussia Dortmund - Hertha Berlin - gol Emre Cana na 1:0 [ELEVEN SPORTS]

Frankfurt zamiast Gdańska, Lizbona zamiast Stambułu

Teraz te doniesienia potwierdza agencja AP. Według informacji, które podaje, we Frankfurcie odbędą się wszystkie pozostałe mecze fazy pucharowej na nowych zasadach. Od ćwierćfinałów o awansie do kolejnej fazy ma decydować tylko jedno spotkanie. Podobna sytuacja ma mieć miejsce w Lidze Mistrzów, którą UEFA chciałby dokończyć w Lizbonie. Mecze finałowe nie odbyłyby się zatem u pierwotnie wybranych gospodarzy - w Gdańsku i Stambule. 

AP podało także wstępne założenia odnośnie kolejnego sezonu rozgrywek. Przed zapadnięciem rozstrzygnięć obecnego sezonu mają się rozpocząć rundy kwalifikacyjne. Początek fazy grupowej na razie zaplanowano na październik. W czasie specjalnej wideokonferencji UEFA w dniach 17-18 czerwca mają zapaść decyzje w sprawie rozgrywek reprezentacji - między innymi barażów przyszłorocznych mistrzostw Europy. O 15:30 pierwszego dnia odbędzie się także konferencja prasowa szefa UEFA, Aleksandera Ceferina. 

Przeczytaj także: