Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gdańsk może stracić finał Ligi Europy! Niemcy chcą przejąć imprezę

Finał Ligi Europy miał się odbyć w Gdańsku, ale może zostać przeniesiony do innego kraju. Organizację tego meczu i całej fazy pucharowej chcą przejąć Niemcy - informuje "Sueddeutsche Zeitung".

Pandemia koronawirusa storpedowała rozgrywki europejskich pucharów w sezonie 2019/20. 27 maja miało zostać rozegrane finałowe spotkanie Ligi Europy w Gdańsku. Niemieckie media informują, że lokalizacja tego starcia będzie zupełnie inna.

Zobacz wideo Wraca liga hiszpańska. FC Barcelona powalczy o najwyższe cele [NASZYM OKIEM]

Dokończenie rozgrywek Ligi Europy zostanie przeniesione do Niemiec?

Niemiecki Związek Piłki Nożnej dotychczas nie skomentował tych doniesień. Rywalizacja w LE została przerwana w połowie 1/8 finału w marcu. Teraz wszystkie pozostałe mecze miałyby zostać rozegrane na jednym obszarze. W połowie i pod koniec sierpnia. Co więcej, wszystkie zespoły mieszkałyby w jednym miejscu, a spotkania odbywałyby się na różnych stadionach w okolicy jednego z regionów. Wcześniej mówiło się, że gospodarzem finałowego turnieju LE mogły zostać Ateny

Chociaż oficjalne decyzje mają zostać podjęte w dn. 17 i 18 czerwca podczas Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii Piłkarskiej, to na ten moment faworytem w wyścigu o organizację finałowego spotkania Ligi Europy są Niemcy. Według doniesień "Sueddeutsche Zeitung" gospodarzem może zostać Frankfurt nad Menem z Sinsheim i Moguncją albo Gelsenkirchen, Duesseldorf lub Kolonia. Z kolei zdaniem gazety najbliżej rozegrania finału jest Frankfurt nad Menem.