Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: Rywale chcą podkraść Polsce finał Ligi Europy i zorganizować Final 8

Finał Ligi Europy w tym sezonie ma się odbyć w Gdańsku. Jednak jak informuje Sports24.gr, Grecy wpadli na pomysł zorganizowania Final 8 w Atenach.

Przez pandemię wstrzymano Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Według obecnych planów jedne i drugie rozgrywki miałyby zostać dokończone w sierpniu, już po zakończeniu lig krajowych. Jednak ze względu na rosnącą presję czasową - by jak najszybciej dokończyć sezon - Grecy wpadli na pomysł zorganizowania turnieju Final 8 w Atenach i rozpoczęli rozmowy z UEFA. Takie rozwiązanie prawdopodobnie zakładałoby rozegranie po jednym spotkaniu w ćwierćfinałach i półfinałach, co pozwoliłoby na szybsze dokończenie sezonu.

Zobacz wideo

Grecy zdecydowali się na taką propozycję ze względu na dobrą sytuację epidemiologiczną w ich kraju i małą liczbę aktywnych przypadków w porównaniu do innych europejskich państw. Jak zaznaczają tamtejsze media, rozmowy są jak na razie we wstępnej fazie i toczą się nieoficjalnie.

Kiedy zostanie dograna Liga Europy? 

UEFA nie zdecydowała jeszcze oficjalnie, jak zostanie dokończony ten sezon. Według "La Gazzetty dello Sport" rozważany jest scenariusz w ramach którego LE ruszyłaby 6 sierpnia, kiedy to swoje zaległe mecze w 1/8 finału rozegrałyby Inter z Getafe i Roma z Sevillą. Następne terminy dla LE to: ćwierćfinały - 10 i 13 sierpnia, półfinały - 17 i 20 sierpnia, a finał 26 lub 27 sierpnia w Gdańsku.

Więcej o:
Komentarze (6)
Media: Rywale chcą podkraść Polsce finał Ligi Europy i zorganizować Final 8
Zaloguj się
 • silvermane

  Oceniono 1 raz 1

  Zrozumcie, że europejskie puchary w tym sezonie i w następnym zapewne też nie odbędą się (chyba że w bardzo okrojonej formie na wiosnę 2021). Co innego wznowić rozgrywki w jednym kraju, a co innego ogarnąć podróże po całej Europie gdy wciąż pozamykane są granice.

 • aa1000

  0

  Islandia ma lepsze wskaźniki medyczne.

 • razfiutin

  Oceniono 2 razy 0

  Po co organizować finał rozgrywek, w których nie pozwala nam się grać nawet w pierwszej rundzie. Szkoda, że mamy tak tępe władze PZPN, Ligi i telewizji. Przy takiej kasie jaką Polacy wkładają do systemu pucharów nie móc wsadzić tam jednej drużyny bez eliminacji jest żenujące...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX