Półfinalista Ligi Mistrzów poza Ligą Europy! Arsenalu nie uratował nawet cudowny gol!

Niesamowite emocje w meczach 1/16 finału Ligi Europy! Odpadł półfinalista Ligi Mistrzów z zeszłego sezonu - Ajax Amsterdam. Nawet cudowny gol Aubameyanga nie uratował za to Arsenal, który po dogrywce sensacyjnie przegrał w Londynie z Olympiakosem. Sevillę od zakończenia przygody z Ligą Europy uratował VAR! Efektownie zwyciężył natomiast Manchester United.

Z rozgrywkami Ligi Europy pożegnali się półfinaliści zeszłego sezonu Ligi Mistrzów - Ajax Amsterdam. W rewanżowym spotkaniu 1/16 finału rozgrywek wygrali 2:1 z Getafe, ale zabrakło im dwóch goli, żeby korzystny był także wynik dwumeczu. W nim ostatecznie wygrali Hiszpanie - 3:2.

Arsenal odpadł po dogrywce i pięknym golu

Najwięcej emocji wzbudził mecz Arsenal - Olympiakos. Po 90 minutach prowadzili Grecy, dla których bramkę w 53. minucie zdobył Pape Cisse. To oznaczało dogrywkę, w której dominował Arsenal, ale sytuacje miały obie drużyny.

Grecy raz uderzyli nawet w poprzeczkę za sprawą Masourasa. Ale w 113. minucie to gospodarze zdobyli gola. Cudowną bramkę nożycami strzelił Pierre-Emerick Aubameyang i w tamtym momencie to londyńczycy byli bliżej awansu. W 120. minucie piłkę pod nogi w polu karnym Arsenalu dostał jednak Youssef El-Arabi, który dał Olympiakosowi upragnione trafienie, zwycięstwo i historyczny awans. W samej końcówce spotkania okazji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał jeszcze Aubameyang i Arsenal musiał się pożegnać z obecnym sezonem rozgrywek Ligi Europy!

Cud w Sevilli, Manchester United gromi

Od odpadnięcia z rozgrywek hiszpańską Sevillę uratował system VAR. W 88. minucie gola zdobyli zawodnicy z Rumunii - CFR Cluj. Trafienie Constantina Paun-Alexandru padło jednak po zagraniu ręką i zostało anulowane, przez co w kolejnej fazie rozgrywek zagrają Hiszpanie. Dość niespodziewanie w Glasgow wysoko wygrało FC Kopenhaga. Drużyna z Danii rozbiła Celtic 3:1 i też awansowała do następnej rundy fazy pucharowej LE. Efektowne zwycięstwo 5:0 nad Clubem Brugge odniósł natomiast Manchester United.

Komplet wyników:
Arsenal - Olympiakos 1:2 (awans Olympiakosu po dogrywce)
Ajax - Getafe 2:1 (awans Getafe)
Benfica - Szachtar 3:3 (awans Szachtaru)
Celtic - FC Kopenhaga 1:3 (awans FC Kopenhaga)
Inter - Łudogorec 2:1 (awans Interu)
Manchester United - Club Brugge 5:0 (awans Manchesteru United)
Sevilla - CFR Cluj 0:0 (awans Sevilli)

Basaksehir - Sporting 4:1 (po dogrywce, awans Basaksehiru)
FC Porto - Bayer Leverkusen 1:3 (awans Bayeru)
Malmoe - Vfl Wolfsburg 0:3 (awans Wolfsburga)
Espanyol - Wolverhampton 3:2 (awans Wolverhampton)
Basel - APOEL 1:0 (awans Basel)
Gent - AS Roma 1:1 (awans Romy)
LASK - Alkmaar 2:0 (awans LASK)

Znamy wszystkich uczestników 1/8 finału Ligi Europy

Komplet drużyn, które awansowały do 1/8 finału: Olympiakos, Getafe, Szachtar, FC Kopenhaga, Inter, Manchester United, Sevilla, Basaksehir, Bayer, Wolfsburg, Wolverhampton, Basel, Roma, LASK

Losowanie par 1/8 finału odbędzie się w piątek. Spotkania tej rundy LE zaplanowano na dni 12 i 19 marca.