Bayer dwukrotnie musiał liczyć na VAR! Arsenal wygrał po golu w końcówce [WYNIKI]

Hitowy mecz 1/16 finału Ligi Europy dla Bayeru Leverkusen. Dwa gole dla niemieckiej drużyny, która pokonała FC Porto padały po sytuacjach, które wymagały analiz poprzez system VAR. W innych spotkaniach Glasgow Rangers odwrócili losy starcia z Bragą, a Arsenal pokonał na wyjeździe Olympiakos po golu w końcówce.

Największym hitem spotkań 1/16 finału Ligi Europy było starcie Bayeru Leverkusen z FC Porto. Mecz zakończył się zwycięstwem niemieckiej drużyny 2:1. Gole, które dały im wygraną strzelali Lucas Alario w 29. i Kai Havertz w 57. minucie z rzutu karnego. Obie padły po analizie VAR - przy pierwszej sprawdzano, czy nie było spalonego, a w drugiej z sytuacji powtórzono karnego po tym, jak poza linię bramkową wyszedł Agustin Marchesin. Bramkę dla Porto zdobył Luis Diaz w 73. minucie i Portugalczycy mieli jeszcze parę okazji do wyrównania, ale do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Najwięcej emocji przyniósł mecz Glasgow Rangers z Bragą. Drużyna z Ligi NOS prowadziła już 2:0 po golach Fransergio w 11. i Abela Ruiza w 59. minucie, ale Szkoci się nie poddali. W ciągu zaledwie 15 minut odwrócili losy tego spotkania. Bramki zdobywali Ianis Hagi w 67. i 82. minucie, a także Joe Aribo w 75. minucie. Pomimo niekorzystnego wyniku w trakcie spotkania, wygrał także Wolfsburg, który w 47. minucie przegrywał po rzucie karnym dla Malmoe wykorzystanym w 47. minucie przez Isaaca Thelina. Dwie minuty później wyrównał Josip Brekalo, a wynik spotkania na 2:1 ustaliło samobójcze trafienie wspomnianego Thelina.

Skromne zwycięstwa po 1:0 odnieśli także faworyci - AS Roma i Arsenal. Włosi pokonali belgijskie Gent po trafieniu z 13. minuty Carlesa Pereza, a Anglicy wygrali z Olympiakosem na wyjeździe dzięki bramce Alexandre'a Lacazette'a z 81. minuty.

Wolverhampton - Espanyol 4:0

Wcześniejsze spotkania 1/16 finału rozgrywano w czwartek od 18:55. Wyniki można sprawdzić tutaj