Porto długo przegrywało, ale jeszcze walczy! Kolejne drużyny z awansami w LE

FC Porto było w czwartek bliskie odpadnięcia z Ligi Europy. Portugalski zespół odrobił straty w Szwajcarii i zachował szanse na wyjście z grupy. Do fazy play-off awansowały zespoły Wolfsburga i AZ Alkmaar.

Portugalska drużyna przegrywała od 6. minuty na wyjeździe z Young Boys 0:1. Bramkę dla Szwajcarów zdobył Christian Fassnacht. Goście w drugiej połowie w trzy minuty wyrównali i strzelili zwycięskiego gola. Oba trafienia zaliczył Vincent Aboubakar. Porto przed ostatnią kolejką Ligi Europy ma 7 punktów i zajmuje drugie miejsce w grupie G. Gdyby przegrało, straciłoby już szanse na awans do fazy play-off.

Kogo Jerzy Brzęczek powoła na Euro? Wielkie nazwiska zagrożone brakiem powołań!

Dwie kolejne drużyny awansowały do fazy play-off Ligi Europy

Awans z grupy wywalczyły dwa kolejne zespoły: Wolfsburg i AZ Alkmaar. Niemiecka drużyna pokonała Oleksandriję 1:0, a Alkmaar zremisował z Partizanem Belgrad 2:2, choć przegrywał 0:2 i wyrównał, grając w dziesiątkę.

Łudogorec - zespół Jacka Góralskiego i Jakuba Świerczoka - zremisował w Moskwie z CSKA 1:1. Góralski nie zagrał z powodu kartek, a Świerczok wszedł w 87. minucie. Mistrz Bułgarii w ostatniej kolejce powalczy o awans do fazy play-off Ligi Europy. Ma siedem punktów i o punkt wyprzedza węgierski Ferencvaros.