Niespodzianka w hicie Ligi Europy. Gol w 95. minucie spotkania. Strzelał też nasz przyszły rywal w el. ME

W hitowo zapowiadającym się meczu Ligi Europy Celtic Glasgow pokonał na wyjeździe Lazio po golu strzelonym w 95. minucie spotkania. Najwięcej bramek padło w meczu Dudelange z Sevillą, a dwa trafienia zaliczył reprezentant Izraela - Munis Dabbur, czyli nasz przyszły rywal w el. do mistrzostw Europy.

Za nami pierwsze czwartkowe mecze Ligi Europy. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu (o godzinie 19) Celtic Glasgow pokonał Lazio 2:1 po bramce strzelonej w 95. minucie przez Ntchama. Wcześniej bramki strzelali Immobile (w 7. minucie) dla Lazio, a trafieniem na 1:1 odpowiedział Forrest w 38. minucie spotkania.

Najwięcej goli, bo aż siedem padło w spotkaniu luksemburskiego Dudelange z Sevillą. Mecz zakończył się wynikiem 2:5, a dwie bramki dla hiszpańskiego klubu zdobył Munus Dabbur, czyli reprezentant Izraelu, z którym Polska już niedługo zmierzy się w eliminacjach do mistrzostw Europy.  Trzy bramki dołożył Munir El Haddadi. Bramki dla Dudelange zdobywał Danel Sinani.

Kędziora dopuścił do dośrodkowania

W pierwszej serii czwartkowych gier zagrał także jeden Polak - Tomasz Kędziora, a jego Dynamo zremisowało z FC Kopenhagą 1:1. Trzeba przyznać, że bramka strzelona przez Duńczyków była wynikiem akcji przeprowadzonej stroną Polaka (to on dopuścił do dośrodkowania), ale wielki błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz Dynama Kijów, który nie utrzymał piłki w rękach po wrzutce.

Największym zaskoczeniem jest za to bardzo wysoka porażka PSV Eindhoven, które aż 1:4 przegrało z LASK Linz.