Mapa wstydu polskich klubów. Polska ramię w ramię z Wyspami Owczymi, Maltą i San Marino

Legia Warszawa była najbliżej, ale nie awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. Wcześniej z marzeniami o Europie pożegnały się Cracovia, Piast Gliwice i Lechia Gdańsk. Polska piłka idzie ramię w ramię z Wyspami Owczymi, Maltą i San Marino. Tak wygląda mapa wstydu polskich klubów.

Aleksandar Vuković o Sandro Kulenoviciu:

Zobacz wideo

Polska, Andora, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Estonia, Finlandia, Gibraltar, Gruzja, Irlandia, Irlandia Północna, Islandia, Kosowo, Litwa, Łotwa. Malta, San Marino, Walia, Wyspy Owcze. To lista państw, które nie mają swoich drużyn w fazie grupowej europejskich pucharów. Lista wstydu, nie tylko dla polskich klubów, lecz także całej polskiej piłki.

Legia Warszawa była najbliżej

W tym roku najbliżej fazy grupowej była Legia Warszawa. Zespół Aleksandara Vukovicia dotarł do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy, w której przegrał w dwumeczu z Rangers FC 0:1. Wcześniej z marzeniami o Europie pożegnały się Cracovia (poległa z zespołem DAC Dunajska Streda), Lechia Gdańsk (odpadła z Broendby IF), a Piast Gliwice najpierw przegrał walkę o Ligę Mistrzów z BATE Borysów, a później o Ligę Europy z Riga FC.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: