Steven Gerrard po meczu z Legią Warszawa: Byłem dumny z zespołu

- W pierwszych 45 minutach byliśmy świetni. Udało nam się stanąć na wysokości zadania i sprostać atmosferze na stadionie. Poradziliśmy sobie z intensywnością i szybkością narzuconą przez Legię. Byłem dumny z zespołu. Uważam, że kontrolowaliśmy przebieg gry - powiedział Steven Gerrard po remisie Rangers FC z Legią Warszawa (0:0) w pierwszym meczu IV rundy kwalifikacji Ligi Europy. 

Kto będzie dominował w lidze w sezonie 2019/20?

Zobacz wideo

- Poradziliśmy sobie z intensywnością i szybkością narzuconą przez Legię. Byłem dumny z zespołu. Uważam, że kontrolowaliśmy przebieg gry. W końcówce powinniśmy być nieco bardziej kreatywni. Po zmianie stron zagraliśmy całkiem dobrze, ale mieliśmy tylko jedną szansę, którą miał Alfredo Morelos. Normalnie takie wykorzystuje, ale tym razem się nie udało - rozpoczął Gerrard.

I dodał po chwili: To był fajny mecz - z wysokim tempem, dobrą atmosferą. Tym razem sprzyjała ona Legii, za tydzień sytuacja się odwróci.

Steven Gerrard: Bezbramkowy remis stawia nas w lepszej sytuacji

Mimo, że - zdaniem Gerrarda - to Rangersi w czwartek kontrolowali grę, więcej groźnych okazji stworzyła Legia. Strzały Luquinhasa, Cafu i Marko Vesovicia świetnie bronił jednak Allan McGregor. - Na pewnym etapie trzeba po prostu sprostać rywalom i różnym sytuacjom. Potrzebujemy takiego bramkarza, tak grającego. Mam jednak nadzieję, że w rewanżu nie będzie nam na tyle potrzebny - przyznał trener wicemistrzów Szkocji. 

- Na Ibrox atmosfera będzie nam sprzyjać i da nam przewagę, sprawi, że będziemy bardziej odważni i stworzymy więcej okazji. Bezbramkowy remis w pierwszym meczu na wyjeździe stawia nas w lepszej sytuacji - zakończył były reprezentant Anglii. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o: