Legia Warszawa zarobiła już ponad milion euro na Lidze Europy. Walczy o fortunę

Co najmniej 1 milion 80 tysięcy euro - tyle Legia Warszawa zarobiła już w kwalifikacjach Ligi Europy. Jeżeli zespół Aleksandara Vukovicia awansuje do fazy grupowej rozgrywek, to na konto klubu wpłynie ponad 2,5 mln euro więcej.

Andre Martins po pierwszym meczu z Atromitosem. Zobacz wypowiedź zawodnika Legii

Zobacz wideo

W środę Legia Warszawa pokonała grecki Atromitos 2:0 w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy i awansowała do fazy play-off. Gole dla drużyny Aleksandara Vukovicia strzelili Paweł Stolarski oraz Walerian Gwilia. Awans do ostatniej fazy kwalifikacji do rozgrywek oznacza dla warszawiaków solidny zastrzyk gotówki.

Legia zarobiła już co najmniej milion euro

Za przejście trzech rund wicemistrzowie Polski zarobili już minimum 1 milion 80 tysięcy euro. Za przejście Europy FC w pierwszej rundzie UEFA zapłaciła klubowi 240 tysięcy euro. Kolejne 260 tysięcy euro UEFA dołożyła za zwycięstwo legionistów z fińskim KuPS-em. Wyeliminowanie Atromitosu warte jest 280 tysięcy euro. 

Sam udział w fazie play-off kwalifikacji oznacza 300 tysięcy euro zarobku. Stanie się tak jednak tylko wtedy, gdy legioniści nie awansują do fazy grupowej. Zwycięzca fazy play-off nie otrzymuje bowiem 300 tysięcy euro, tylko kwotę blisko 10-krotnie większą. To właśnie dlatego awans do fazy grupowej Ligi Europy jest tak ważny dla budżetu Legii.

W fazie play-off kwalifikacji zespół Vukovicia zagra ze zwycięzcą pary Glasgow Rangers - FC Midtjylland (mecz w czwartek o godzinie 20:45). Bliżej awansu są Szkoci, którzy w miniony czwartek pokonali Duńczyków na wyjeździe 4:2.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o: