Piast Gliwice poznał potencjalnego rywala w III rundzie eliminacji Ligi Europy!

Piast Gliwice poznał w poniedziałek potencjalnego rywala w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Jeżeli zespół Waldemara Fornalika wyeliminuje w II rundzie zespół Riga FC, to zagra z przegranym z dwumeczu Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) - HJK Helsinki (Finlandia).
Zobacz wideo

Piast Gliwice przystępował do losowania z tzw. ścieżki mistrzowskiej, w której utworzono dwie grupy. Mistrz Polski trafił do pierwszej z nich a wśród potencjalnych rywali miał przegranych następujących spotkań w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów:

  • The New Saints (Walia) - Kopenhaga (Dania)
  • Saburtalo (Gruzja) - Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
  • Sutjeska (Macedonia) - Apoel (Cypr)
  • Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) - HJK Helsinki (Finlandia)
  • CFR Cluj (Rumunia) - Maccabi Tel-Aviv (Izrael)

Ostatecznie zespół Waldemara Fornalika może zagrać z przegranym z pary Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) - HJK Helsinki (Finlandia). Stanie się tak, jeżeli Piast wyeliminuje w II rundzie łotewski zespół Riga FC. Pierwszy mecz odbędzie się 25 lipca o godz. 20 na stadionie w Gliwicach. Rewanż zaplanowano na pierwszego sierpnia.

Legia Warszawa i Lechia Gdańsk jeszcze czekają na rywali

Mecze III rundy eliminacji Ligi Europy odbędą się 8 i 15 sierpnia. Legia Warszawa i Lechia Gdańsk poznają swoich ewentualnych rywali w tej fazie rozgrywek o godz. 14:30. Przypomnijmy, że zespół Piotra Stokowca w drugiej rundzie zagra z Broendy (Dania), a Legia zmierzy się z fińskim KuPS.

Więcej o: