Piast Gliwice znowu zagra z BATE? To możliwe w kwalifikacjach Ligi Europy

Piast Gliwice odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów po dramatycznej końcówce spotkania z BATE Borysów. W efekcie mistrzowie Polski zagrają w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy, gdzie ich rywalem będzie debiutująca w pucharach Ryga FC (Łotwa). Zespół Waldemara Fornalika poznał także potencjalnych rywali w III rundzie kwalifikacji.

Piast Gliwice odpadł dwumeczu BATE Borysów. W Borysowie padł remis 1:1. W rewanżu mistrzowie Polski długo prowadzili 1:0, ale w końcówce stracili dwa gole w pięć minut (w 82. i 87. minucie), które przesądziły o tym, że zagrają w II rundzie el. Ligi Europy, a nie w el. LM (gdzie ich rywalem byłby norweski Rosenborg).

Na drugim etapie walki o awans do fazy grupowej Ligi Europy, gdzie na pewno zagra także Lechia Gdańsk (Legia Warszawa i Cracovia także mają szanse na awans po remisach w pierwszych meczach I rundy kwalifikacji) Piast zmierzy się z pucharowym debiutantem, zespołem Ryga FC z Łotwy. Jeśli mistrzowie Polski pokonają mistrzów Łotwy, będą mogli trafić na drużynę, która "spadnie" do LE z kwalifikacji LM. Co ciekawe, jeśli w kwalifikacjach Ligi Mistrzów BATE przegra z Rosenborgiem, gliwiczanie ponownie będą mogli trafić na białoruskiego rywala.

Potencjalni rywale Piasta Gliwice w III rundzie kwalifikacji LE (przegrany każdego dwumeczu / drużyny rozstawione):