Trener Europa FC nie boi się Legii: "Przyjechaliśmy tu po to, by wygrać"

W czwartek Legia Warszawa rozegra rewanżowe spotkanie I rundy eliminacji Ligi Europy z Europa FC. W pierwszym meczu padł upokarzający dla polskiego zespołu bezbramkowy remis. Przed drugim starciem z Legią, trener gibraltarskiego zespołu - Rafael Escobar - stwierdził, że jego drużyna w żadnym wypadku nie zamierza postawić "autobusu" w polu karnym.
Zobacz wideo

Przed tygodniem Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z półamatorskim, gibraltarskim klubem Europa FC. 18 lipca dojdzie do rewanżu w Warszawie, a stawką meczu będzie awans do II rundy eliminacji Ligi Europy

Liga Europy. Trener Europa FC Rafael Escobar,  przed meczem z Legią Warszawa: "Nie chcemy się tylko bronić, chcemy wygrać"

Nie ulega wątpliwości, że wynik pierwszego spotkania był dla wicemistrza Polski upokorzeniem, a dla College Europa, czyli drużyny reprezentującej jedną z najniżej notowanych lig w Europie, niemałym sukcesem. Zaskoczenia takim rezultatem nie ukrywał trener Gibraltarczyków Rafael Escobar. W trakcie konferencji prasowej poprzedzającej rewanżowy pojedynek Hiszpan przyznał też, że jego podopieczni nie zamierzają skupiać się wyłącznie na defensywie: - Remis był sporą niespodzianką. W drugim meczu będziemy chcieli ponownie pokazać miłą dla oka grę. Nie postawimy wyłącznie na obronę - stwierdził Escobar. 

Przed tygodniem spotkanie na Gibraltarze było rozgrywane na sztucznej murawie: - Na pewno lepiej prezentujemy się na sztucznej nawierzchni, a Legia na naturalnej. Zapewniam jednak, że jesteśmy przygotowani do nowych warunków. Legia to trudny przeciwnik, jednak przyjechaliśmy tu po to, by wygrać. Zagramy w ten sposób, by widowisko było ciekawe - dodał trener Europa FC.

 
Więcej o: