Dwa gole Kamila Wilczka w el. Ligi Europy! Ważne wyniki dla Lechii Gdańsk i Legii Warszawa

Broendby wygrało na własnym stadionie 4:1 z Interem Turku, a dwie bramki strzelił Kamil Wilczek. Z kolei KuPS pokonało u siebie 2:0 Vitebsk. To potencjalni rywale Lechii Gdańsk i Legii Warszawa w II rundzie eliminacji Ligi Europy.

Spotkaj się z gwiazdami Bayernu Monachium

W spotkaniach I rundy eliminacji Ligi Europy grały polskie drużyny. Legia Warszawa w kompromitującym stylu zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Europa FC z Gibraltaru. Z kolei Cracovia niespodziewanie zremisowała 1:1 z DAC Dunajską Stredą, przywożąc do Krakowa korzystny wynik.

Zobacz wideo

Grali także potencjalni rywale polskich drużyn. Broendby pokonało na własnym stadionie Inter Turku 4:1, a dwie bramki dla duńskiego zespołu zdobył Kamil Wilczek. Z kolei fiński KuPS wygrał 2:0 u siebie z białoruskim Vitebskiem. Ze zwycięzcami tych dwumeczów zmierzą się kolejno Lechia Gdańsk i Legia Warszawa. W przypadku stołecznej drużyny, dodatkowym warunkiem jest także pokonanie drużyny z Gibraltaru w I rundzie eliminacji.

Cracovia już zna potencjalnego rywala

Z kolei Cracovia, jeśli awansuje do II rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy, zmierzy się w z Atromitosem Ateny (Grecja). Ostateczny układ par będzie znany 18 lipca, po meczach rewanżowych.

Więcej o: