Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa poznała swojego rywala w Lidze Europy. Pierwsze takie starcie w historii

College Europa FC z Gibraltaru pokonała 4:0 Sant Julię z Andory (6:3 w dwumeczu) i awansowała do I rundy eliminacji Ligi Europy, gdzie zagra z Legią Warszawa. Tym samym polski klub po raz pierwszy w historii zmierzy się z ekipą z Gibraltaru.

Legia Warszawa czekała na ten dwumecz, by poznać swojego rywala. W pierwszym meczu, rozegranym przed tygodniem w Andorze, wygrała Sant Julia 3:2. W rewanżu lepsza okazała się jednak drużyna z Gibraltaru, która wygrała 4:0 po golach napastników - Gallardo i Tjay'a De Barra - i pomocników - Liama Walkera oraz Juanpe. Europa FC awansowała do I rundy eliminacji Ligi Europy, gdzie zagra z Legią Warszawa.

Zobacz wideo

Legia Warszawa zagra pierwszy mecz w przyszły czwartek

Pierwszy mecz odbędzie się w czwartek, 11 lipca, na Gibraltarze. Rewanż tydzień później w Warszawie. Dla Legii Warszawa będą to pierwsze oficjalne spotkania w sezonie 2018/19. Dopiero trzy dni po rewanżu z Europą FC zespół Aleksandara Vukovicia zagra w 1. kolejce PKO Ekstraklasy, kiedy jej rywalem będzie Pogoń Szczecin.

Europa FC to wicemistrzowie Gibraltaru z poprzedniego sezonu. Drużyna prowadzona przez Rafaela Escobara Obrero straciła dwa punkty do mistrza kraju - Lincoln Red Imps.

Więcej o: