Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA nie pozwoliła piłkarzom Arsenalu na wyrażenie solidarności z Henrikhiem Mkhitaryanem

UEFA nie pozwoliła piłkarzom Arsenalu na wyrażenie solidarności z Henrikhiem Mkhitaryanem. Londyńczycy na rozgrzewkę przed finałem Ligi Europy chcieli wyjść w koszulkach z numerem i nazwiskiem Ormianina.

W środę Arsenal zagra z Chelsea w finale Ligi Europy. W meczu w Baku udziału nie weźmie jednak Henrikh Mkhitaryan. Ormianin został w Londynie, gdyż organizatorzy meczu nie byli w stanie zapewnić zawodnikowi bezpieczeństwa. Mkhitaryan nie był w Baku także jesienią, gdy Arsenal grał z Karabachem w fazie grupowej LE.

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Wszystko to z powodu konfliktu między Armenią i Azerbejdżanem. Oba kraje są w stanie wojny o terytorium Górskiego Karabachu, które znajduje się pod kontrolą ormiańskich separatystów sympatyzujących z Erywaniem. Walki między dwoma narodami wybuchły w 1988 r., a porozumienie o zawieszeniu broni zostało uzgodnione w 1994 r. Do dzisiaj żadne państwo nie uznało separatystycznych władz w Stepanakercie.

Jak poinformowało "Daily Mail" piłkarze Arsenalu zastanawiali się nad sposobem, w jaki mogliby wyrazić solidarność z kolegą z zespołu. Zdaniem portalu "Kanonierzy" chcieli wyjść na rozgrzewkę w koszulkach z numerem i nazwiskiem Mkhitaryana. Na to zgody nie wydała jednak UEFA, która uznała ten gest za możliwe sprowokowanie azerskiej części publiczności na stadionie.

UEFA jednocześnie zagroziła, że jakiekolwiek manifestowanie solidarności z Mkhitaryanem spotka się z sankcjami finansowymi. Kwestia Ormianina pilnowana jest też na ulicach Baku. Już we wtorek fani Arsenalu noszący koszulki z nazwiskiem Mkhitaryana byli zatrzymywani przez policję.

Więcej o:
Komentarze (25)
UEFA nie pozwoliła piłkarzom Arsenalu na wyrażenie solidarności z Henrikhiem Mkhitaryanem
Zaloguj się
 • mannoroth

  Oceniono 20 razy 20

  Piłka pięknie przegrała z polityką i uprzedzeniami. UEFA sprzedała godność tego sportu. Wszystkie programy typu "no to racism" mogą sobie w d..ę wsadzić po właśnie pokazali, ile ich obchodzi drugi człowiek.

 • brajanu

  Oceniono 13 razy 13

  Ojojoj i co teraz z tymi wszystkimi akcjami "No to racism"??
  Oba kluby powinny zrobic obustronny walkower i za tydzień w Londynie przy pełnym stadionie zagrać drugi finał, nieoficjalny.
  Przegrać z uefa, wygrać w sercach kibiców.

 • todeskult

  Oceniono 9 razy 9

  Oczywiście że nie wyraziła, przecież petroruble przygarnęli...

 • zbylu636

  Oceniono 7 razy 7

  Jeszcze wyniki niech ustali uefa barany

 • aleksandrowicz23

  Oceniono 4 razy 4

  Arsenal powinien zbojkotowac ten final i zarzadac zmiany miejsca rozgrywania meczu. Z jakiej racji maja byc oslabiani a Miki rezygnowac z finalu? bo uefa organizuje final w jakims gownianym miejscu... uefa pewnie za kase przyznalaby organizacje finalu nawet isis i al kaidzie

 • kopernik_byl_akobieta

  Oceniono 4 razy 4

  Dobrze ze UEFA nie zdecydowała się rozegrać finału gdzieś w Syrii .... Łapówkarze cholerni....

 • kopernik_byl_akobieta

  Oceniono 3 razy 3

  Pełna kompromitacja, ale kto będzie o tym za chwilę pamiętał. Gawiedź rzuci się oglądać meczyki z reklamami "No to racism" bo "nasi" grają. Rzygać się chce....

 • iarna

  Oceniono 2 razy 2

  UEFA to prośne świnie. Nic sie nie zmieniło - za kase, za łapówy zes4ają się na własna twarz.

 • polonests

  Oceniono 2 razy 2

  Jednym z warunków otrzymania finału powinna być gwarancja bezpieczeństwa piłkarzy bez względu na narodowość, wyznanie, rasę czy poglądy polityczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX