Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Arsenalu nie zagra w finale Ligi Europy z powodów politycznych? Klub nie jest pewny jego bezpieczeństwa

Henrikh Mkhitaryan może nie zagrać w finale Ligi Europy, który 29 maja odbędzie się na stadionie w Baku. Wszystko z powodu konfliktu na linii Azerbejdżan - Armenia i obaw o bezpieczeństwo piłkarza.

29 maja na Stadionie Olimpijskim w Baku Chelsea zagra z Arsenalem w finale Ligi Europy. Nie wiadomo jednak, czy w meczu w stolicy Azerbejdżanu wystąpi gracz "Kanonierów", Ormianin Henrikh Mkhitaryan. Wszystko z powodu konfliktu na linii Azerbejdżan - Armenia.

Zobacz wideo

Oba kraje są w stanie wojny o terytorium Górskiego Karabachu, które znajduje się pod kontrolą ormiańskich separatystów sympatyzujących z Erywaniem. Walki między dwoma narodami wybuchły w 1988 r., a porozumienie o zawieszeniu broni zostało uzgodnione w 1994 r. Do dzisiaj żadne państwo nie uznało separatystycznych władz w Stepanakercie. Mkhitaryan nie poleciał do Baku jesienią, gdy Arsenal grał z Karabachem Agdam w fazie grupowej Ligi Europy.

- Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiednich gwarancji bezpieczeństwa ze strony UEFA, jednak mamy nadzieję, że dojdzie do tego możliwie jak najszybciej. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, że lokalizacja finału może sprawić, iż Mkhitaryan w nim nie zagra - powiedział rzecznik prasowy Arsenalu.

O ile jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Ormianin ostatecznie poleci do Baku, o tyle dziś można mieć co do tego wątpliwości. Jak poinformowało brytyjskie "Sky Sports", Arsenal rozmawia z Mkhitaryanem na temat jego wyjazdu do Azerbejdżanu. Klub z Emirates Stadium dopuszcza możliwość osłabienia się na finał, byle tylko zapewnić bezpieczeństwo swojemu zawodnikowi. Decyzja nie została jeszcze podjęta, jednak dziś wiele wskazuje na to, że Ormianin może przeciwko Chelsea nie zagrać.

W obecnym sezonie Mkhitaryan wystąpił w 39 meczach, w których strzelił sześć goli i zanotował siedem asyst. Trzy z nich zaliczył w Lidze Europy.