Liga Europy. Piłkarz Chelsea ofiarą rasizmu? UEFA przeprowadzi śledztwo

Chelsea wygrała w Kijowie z Dynamem aż 5:0 w meczu 1/8 finału Ligi Europy. W trakcie spotkania - według działaczy Chelsea - doszło do rasistowskiego skandalu. Sky Sports twierdzi, że ofiarą ataku został Callum Hudson-Odoi, skrzydłowy londyńskiego klubu.

Chelsea pokonała Dynamo Kijów 3:0 w pierwszym meczu, a w rewanżu wygrała aż 5:0. Piłkarze Dynama nie mieli pomysłu, jak przeciwstawić się londyńczykom. Bezsilność ukraińskiej drużyny to nie jedyny problem Dynama. Klub z Kijowa najprawdopodobniej będzie musiał odpowiedzieć za zachowanie swoich "kibiców", którzy - zdaniem działaczy Chelsea - w trakcie spotkania obrażali skrzydłowego The Blues.

Gdy 18-letni Callum Hudson-Odoi, Anglik pochodzenia ghańskiego, był przy piłce, to sympatycy Dynama zaczęli naśladować odgłosy małpy i krzyczeli w jego kierunku rasistowskie hasła. Chelsea nie powiedziała o jakiego piłkarza chodziło, ale Sky Sports nie ma wątpliwości, że mowa o 18-latku.

- W całości potępiamy tego rodzaju odrażające zachowania. Oczekujemy, że UEFA przeprowadzi drobiazgowe śledztwo w tej sprawie, w którym zamierzamy w pełni pomóc - dodano - czytamy w oświadczeniu angielskiego klubu. Co może grozić Dynamo? Zapewne dotkliwa kara finansowa oraz np. zamknięcie trybuny na kilka spotkań.

Chelsea awansowała do ćwierćfinału LE, gdzie zmierzy się ze Slavią Praga, rewelacją rozgrywek.

Więcej o: