Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europy. Piotr Zieliński doceniony, a Arkadiusz Milik krytykowany

Włoskie media oceniły występ polskich piłkarzy w spotkaniu Ligi Europy Napoli - FC Zurych (2:0). Piotr Zieliński został uznany za jednego z najlepszych w tym meczu. Krytyka spadła zaś na Arkadiusza Milika.
Zobacz wideo

Napoli nie miało żadnych problemów, by wyeliminować w 1/16 Ligi Europy FC Zurych. Włoska drużyna tydzień temu pokonała na wyjeździe Szwajcarów 3:1, by w czwartek na własnym stadionie ograć rywala ponownie - tym razem 2:0. Zdaniem włoskich mediów, jednym z najlepszych piłkarzy tego spotkania był polski pomocnik Piotr Zieliński.

Piotr Zieliński doceniony

Włoski Eurosport przyznał mu notę 7 w dziesięciostopniowej skali (1 - poniżej krytyki, 10 - klasa światowa) - Wyróżniał się i robił wszystko, by uwolnić swoich napastników. Jednak jego koledzy nie zawsze to wykorzystywali - napisano w uzasadnieniu. 6,5 otrzymał Zieliński od "La Gazzetta dello Sport" i serwisu ilmattino.it, który napisał o Polaku, że "jest właściwym człowiekiem, aby nadawać tempo grze SSC Napoli".

Arkadiusz Milik gorzej oceniony

Gorsze oceny zebrał za spotkanie z FC Zurych Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski zmarnował w trakcie meczu znakomitą okazję do strzelenia gola. - Natychmiast po wejściu na boisko w 77. minucie był w grze, ale nie wykorzystał idealnej sytuacji - napisał włoski Eurosport, który dał Milikowi 6. Od portalu Goal.com polski napastnik dostał zaś notę 5,5 - Gdy tylko wszedł, miał okazję na 3:0, którą zmarnował - napisano.

Więcej o: