Gorąco przed meczem Napoli i FC Zürich. Pseudokibice zaatakowali przyjezdnych, policja użyła gazu

Liga Europy 2018/2019. Choć w meczu między SSC Napoli - FC Zürich nie było niespodzianki, to zdecydowanie więcej działo się na ulicach Neapolu. Przed meczem 1/16 finału Ligi Europy pseudokibice Napoli chcieli zaatakować fanów szwajcarskiej drużyny. Szybko interweniowała policja.
Zobacz wideo

W Neapolu niemal doszło do kibicowskich zamieszek. Napięta atmosfera przed meczem LE

W Neapolu, przed meczem 1/16 finału Ligi Europy, nieomal doszło do otwartego ataku pseudokibiców Napoli na przyjezdnych z Zurychu. Około pięćdziesięciu sympatyków neapolitańskiego klubu próbowało doprowadzić do starcia z fanami FC Zürich. Incydent miał miejsce, gdy przyjezdni przechodzili z okolic dworca autobusowego Piazzale Tecchio na Stadio San Paolo.

Właśnie wtedy włoscy chuligani postanowili wziąć rewanż za zeszłotygodniowe zamieszki w Zurychu. W ruch poszły petardy, jednak neapolitańska policja szybko zareagowała, używając m.in. gazu łzawiącego. Funkcjonariuszom udało się rozdzielić obie grupy i doprowadzić kibiców gości na stadion.

Napoli - FC Zurich. Bez niespodzianki w rewanżowym meczu 1/16 finału

SSC Napoli pewnie wygrało mecz z FC Zürich (2:0) i awansowało do 1/8 finału Ligi Europy. W pierwszym meczu tych drużyn bramkę strzelił Piotr Zieliński, a Arkadiusz Milik zaliczył asystę. W rewanżu na listę strzelców wpisali się: Simone Verdi i Adam Ounas. 

Więcej o: