Liga Europy. Sensacyjna porażka Arsenalu!

Arsenal sensacyjnie przegrał na wyjeździe z BATE Borysów 0:1 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy.

Była 45. minuta meczu między BATE i Arsenalem, kiedy z prawej strony z rzutu wolnego dośrodkował Ihar Stasiewicz, a gola głową strzelił Stanisłau Drahun. Jak się okazało, była to jedyna bramka w tym spotkaniu. Bramka, która zdecydowała o sensacyjnym zwycięstwie białoruskiej drużyny.

Chociaż Arsenal miał w tym meczu ponad 70 proc. posiadania piłki, oddał dwa razy więcej strzałów, to nie udało mu się zdobyć bramki wyrównującej. Unai Emery wystawił bardzo mocny skład, a jednak to londyńczycy będą musieli odrabiać straty w rewanżu. W Londynie "Kanonierzy" będą musieli poradzić sobie bez Alexandre'a Lacazette'a, który w 85. minucie czwartkowego meczu obejrzał czerwoną kartkę.

Grali Polacy

W pierwszych czwartkowych meczach zobaczyliśmy dwóch Polaków. 90 minut w barwach Dynama Kijów przeciwko Olympiakosowi (2:2) rozegrał Tomasz Kędziora. Były zawodnik Lecha Poznań popisał się nawet asystą. W 87. minucie meczu Slavia Praga - Genk w barwach gości pojawił się natomiast Jakub Piotrowski.

Wieczorem, w meczu Viktorii Pilzno z Dinamem Zagrzeb (2:1), nawet na ławce rezerwowych gości nie znalazł się niestety Damian Kądzior.