Liga Europy. Arsenal wygrał, Chelsea wygrała, ale Europę zachwycił Tomasz Kędziora. Gol Jakuba Piotrowskiego

Arsenal pokonał Sporting Lizbona, a Chelsea ograła BATE Borysów. Humor swoim kibicom popsuli piłkarze Milanu, którzy przegrali na własnym stadionie z Betisem. Bohaterem dnia w Lidze Europy został Tomasz Kędziora. Polak strzelił fenomenalnego gola w meczu z Rennes. Bramkę zdobył również Jakub Piotrowski. Zobaczcie podsumowanie czwartkowych meczów.

Chelsea nie miała problemów z ograniem BATE Borysów. Zespół Maurizio Sarriego wygrał 3:1, a bohaterem meczu został Ruben Loftus-Cheek. 22-letni pomocnik strzelił trzy gole i zapewnił swojej drużynie trzecie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europy.

Swój mecz wygrał również Arsenal. Unai Emery i jego piłkarze wygrali jedenasty mecz z rzędu, a jedynego gola w meczu ze Sportingiem Lizbona strzelił Danny Welbeck.

Humor swoim kibicom zepsuli za to piłkarze Milanu, którzy przegrali na własnym stadionie z Betisem 1:2. Gole na San Siro strzelali: Antonio Sanabria, Giovani Lo Celso (Betis) i Patrick Cutrone (Milan).

Jak zagrali Polacy?

W czwartkowych meczach zagrało pięciu Polaków: Jacek Góralski, Jakub Świerczok (Łudogorec), Jakub Rzeźniczak (Karabach), Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb), Jakub Piotrowski (Genk) i Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów).

Świerczok i Góralski rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. Na murawie pojawili się w 62. minucie (Góralski) i w 84. (Świerczok). Ich zespół zremisował na wyjeździe z AEK Larnaca 1:1.

Swój mecz przegrał Jakub Rzeźniczak. Były obrońca Legii Warszawa rozegrał 90 minut, a jego drużyna przegrała Worskłą Połtawa 0:1.

Ze zwycięstw cieszyli się pozostali Polacy. Dinamo Zagrzeb (Kądzior grał od 74. minuty) pokonało na wyjeździe Spartaka Trnawa 2:1, Genk rozbiło na wyjeździe Besiktas 4:2 (Jakub Piotrowski pojawił się na murawie w 75. minucie, a w 83. strzelił swojego pierwszego gola w Lidze Europy).

Gola strzelił również Tomasz Kędziora, który fenomenalnym strzałem wyprowadził Dynamo Kijów na prowadzenie w meczu z Rennes. Zespół Polaka wygrał we Francji 2:1.