Liga Europy. Zwyciêstwa pogromców Legii. Gol Kamila Wilczka

W czwartek rozegrane zosta³y pierwsze mecze ostatniej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Swoje mecze wygra³y m.in. Dudelange i Spartaka Trnawa, czyli zespo³y, które eliminowa³y Legiê Warszawa z el. LE i LM. Z Polaków najlepiej zaprezentowa³ siê Kamil Wilczek, który zdoby³ gola w meczu z Genkiem.

Wielką niespodziankę sprawił luksemburski Dudelange wygrywając ze zdecydowanie wyżej notowanym CFR Cluj 2:0. Gole dla gospodarzy, którzy przez cały mecz byli stroną przeważającą, strzelili David Turpel i Danel Sinani. Piłkarski kopciuszek z księstwa jest bliski historycznego awansu do fazy grupowej Ligi Europy. We wcześniejszej rundzie luksemburczycy wyeliminowali Legię Warszawa.

Równie dobrze zaprezentował się zespół Spartaka Trnawa, który pod koniec lipca wyrzucił Legię z eliminacji Ligi Mistrzów. Słowacy wygrali na wyjeździe z Olimpiją Ljubljana 2:0 grając od 30. minuty w dziesięciu po czerwonej kartce Totha. Na listę strzelców wpisali się Marek Bakos (z rzutu karnego) i Branko Ilić (gol samobójczy).

W czwartkowy wieczór wystąpiło trzech Polaków. Jacek Góralski wszedł na boisko w 66. minucie, a jego Łudogorec Razgrad wygrał na wyjeździe z Torpedo Kutaisi 1:0. Jakub Świerczok nie znalazł się w kadrze meczowej.

Kamil Wilczek zdobył gola w 51. minucie spotkania z Genkiem (Jakub Piotrowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych belgijskiego klubu). Polak strzelił gola na 2:2, ale ostatecznie Belgowie wygrali u siebie z Broendby 5:2. Hat-trickiem popisał się Mbwana Samata. Wilczek rozegrał całe spotkanie.

Kolejne 90 minut zaliczył w barwach Bordeaux Igor Lewczuk. Francuski klub z ustawionym na prawej obronie Polakiem wywiózł z Gentu bezbramkowy remis.

Jakub Rzeźniczak nie wstał z ławki rezerwowych w wyjazdowym meczu z Sheriffem Tyraspol. Jego Qarabag przegrał 0:1. Arkadiusz Reca z Atalanty Bergamo nie znalazł się kadrze meczowej na spotkanie z FC Kopenhag±, które zakończyło się bezbramkowym remisem.