Liga Europy. Kosmiczny dwumecz Zenita Petersburg! Przegrywali 0:4, ale awansowali dalej!

W pierwszym meczu III rundy eliminacji do Ligi Europy Zenit Petersburg przegrał z Dynamo Mińsk 0:4. W rewanżu doprowadził do dogrywki, chociaż grał w dziesiątkę. W dodatkowym czasie padło aż pięć bramek, ale ostatecznie to Rosjanie awansowali dalej.

W Mińsku Dynamo niespodziewanie rozgromiło Zenit aż 4:0. I wydawało się, że Białorusini są już pewni awansu. W 22. minucie rewanżu Rosjanie wyszli na prowadzenie po bramce Leandro Paredesa. Mijały kolejne minuty, ale Zenit nie był w stanie strzelić kolejnego gola. Zrobił to dopiero w 66. minucie, gdy trafił Christian Noboa. Wtedy Zenit ponownie uwierzył w awans, ale już pięć minut później z boiska zszedł Paredes, który zobaczył drugą żółtą kartkę.

Ale Zenit wciąż walczył, a dwa gole Artema Dziuby zapewniły dogrywkę. I kiedy wydawało się, że Zenit powiększy przewagę, to jako pierwsi bramkę zdobyli goście, a konkretnie 28-letni Seidu Yahaya. Ale to tylko rozwścieczyło gospodarzy, którzy zdołali strzelić jeszcze cztery gole. Trafiali kolejno: Driussi, znowu Dziuba i dwa razy Mak.