Liga Europy. Lech, Legia i Jagiellonia zapisały się w historii. Jeszcze nikt tak wcześnie nie odpadł

Po raz pierwszy w historii europejskich pucharów od czasów reformy z 2009 roku nie będzie żadnego polskiego zespołu w IV rundzie eliminacji Ligi Europy lub Ligi Mistrzów. Ale to nie jedyny "rekord" jakie polskie kluby ustanowiły tego lata.

Legia Warszawa skompromitowała się w eliminacjach Ligi Europy i odpadła z luksemburskim Dudelange w III rundzie eliminacji. W pierwszym meczu przegrała 1:2 u siebie, by w rewanżu zremisować 2:2. Kibice i dziennikarze szydzą z mistrzów Polski, a niektórzy apelują do Dariusza Mioduskiego, by zrezygnował z funkcji prezesa.

Ale nie tylko Legia pożegnała się z pucharami. Jagiellonia Białystok przegrała z KAA Gent 1:3 i odpadła z eliminacji Ligi Europy. Polska drużyna znów wyglądała całkiem dobrze, ale to Belgowie byli zdecydowanie konkretniejsi. Jagiellonia jako jedyny nasz klub nie przyniósł jednak wstydu w Europie.

Lech także się nie popisał... 0:2 w pierwszym meczu, 1:2 w rewanżu. Lech Poznań ponownie przegrał z belgijskim Genkiem i odpadł w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy. Bramki dla belgijskiej drużyny zdobyli Mbwana Samata i z rzutu karnego Leandro Trossard. Jednym trafieniem odpowiedział Tomasz Cywka.

Kompromitacja

Po raz pierwszy w historii europejskich pucharów od czasów reformy z 2009 roku nie będzie żadnego polskiego zespołu w IV rundzie eliminacji Ligi Europy lub Ligi Mistrzów. Polscy kibice z pewnością zapamiętają datę 16 sierpnia, bo jeszcze nigdy wszystkie polskie kluby nie odpadły z europejskich pucharów tak wcześnie.

Więcej o: