Liga Europy. Duże problemy Jagiellonii Białystok przed meczem z KAA Gent

Przemęczenie, duża intensywność spotkań i przede wszystkim kontuzje. Jagiellonia przed czwartkowym meczem III rundy kwalifikacji Ligi Europy ma sporo problemów.

Łukasz Burliga, Ivan Runje, Karol Świderski - trzech podstawowych piłkarzy Jagiellonii Białystok po ostatnim meczu ligowym narzeka na problemy zdrowotne. Pierwszy w trakcie spotkania z Wisłą Kraków (1:0) doznał urazu mięśnia przywodziciela, z którym miał problemy już kilka dni wcześniej. Taka kontuzja może go wyeliminować z gry w czwartkowym spotkaniu z KAA Gent.

W starciu z belgijskim rywalem najprawdopodobniej zabraknie także środkowego obrońcy, Ivana Runje, którego kłopoty zdrowotne wyłączą z gry na około 10 dni. To oznacza, że najprawdopodobniej nie zagra on zarówno w pierwszym, jak i drugim meczu III rundy kwalifikacji Ligi Europy.

Wciąż nie wiadomo także, w jakim stanie jest Karol Świderski, który w pierwszej połowie meczu z Wisłą opuścił boisko na noszach w dramatycznych okolicznościach. Napastnik białostockiego zespołu wybijał piłkę z własnego pola karnego, kiedy wbiegł na niego Jakub Bartkowski. Świderski upadł na murawę i na jakiś czas stracił przytomność. Służby medyczne obecne na stadionie, natychmiast przetransportowały go do szpitala.

Świderski przytomność odzyskał dość szybko, ale nie pamięta zdarzenia. Na razie klub nie wydał oficjalnego komunikatu w sprawie jego stanu zdrowia.

Wspomniane urazy, szczególnie Runje i Burligi, mogą wynikać z przemęczenia i dużej intensywności. Warto bowiem zauważyć, że kilka dni przed meczem z ligowym z Wisłą Kraków, piłkarze Ireneusza Mamrota rozegrali trudne wyjazdowe spotkanie z Rio Ave (4:4) w ramach II rundy kwalifikacji Ligi Europy.

***

>> Barcelona złożyła propozycję na zakup Paula Pogby. Zaoferowała pieniądze i dwóch zawodników

>> Marcin Bułka, 18-latek z Chelsea: Nie chcę być trzecim bramkarzem, chcę grać [ROZMOWA]

>> Mateo Kovacić odmówił wyjścia na trening. Piłkarz chce odejść. Real Madryt opóźnia decyzję

>> Kurzawa w Amiens. Szansa na regularną grę na wyższym poziomie i znakomite okno wystawowe

Więcej o: