Liga Europy. Legia, Lech i Jagiellonia poznały rywali w kolejnej rundzie eliminacji do Ligi Europy.

Polskie zespoły poznały rywali w III rundzie eliminacji do Ligi Europy. Legia zagra dwumecz z F91 Dudelange, Lech zmierzy się z Genkiem, a Jagiellonia z Gentem.

Legia Warszawa we wtorkowy wieczór wygrała ze Spartakiem Trnava 1:0, ale przez to, że mistrzowie Polski przegrali u siebie 0:2, to mistrzowie Słowacji zagrają w kolejnej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów, a legioniści "spadają" do Ligi Europy. W czwartkowy wieczór zawodnicy Aleksandara Vukovicia poznali rywala.

>>> Potencjalni rywale Legii Warszawa w ostatniej rundzie eliminacji

Droga do Ligi Europy będzie wiodła przez Luksemburg. W dwumeczu pomiędzy F91 Dudelange, a FC Drita lepszy okazał się zespół Dudelange. Luksemburczycy pokonali rywali u siebie w pierwszym meczu 2:1, natomiast w rewanżu w Kosowie padł remis 1:1. Taki rezultat sprawił, że to goście czwartkowego spotkania zagrają z Legią w III rundzie eliminacji do Ligi Europy.

Inne polskie zespoły również poznały swoich rywali. Jagiellonia Białystok, awansowała po szalonym meczu z Rio Ave (4:4), w kolejnej rundzie zagra z belgijskim Gentem. Lech Poznań natomiast musiał grać z Szachciorem Soligorsk dogrywkę, ale ostatecznie wygrał 3:1 i w III rundzie zmierzy się z inną belgijską ekipą, Genkiem

Spotkania tej fazy odbędą się 9 i 16 sierpnia.

Więcej o: