Liga Europy. Borussia Dortmund uratowała się w końcówce, porażka Arsenalu z Ostersunds [WYNIKI]

Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z Atalantą 1-1 i awansowała do 1/8 finału Ligi Europy.

W pierwszym spotkaniu Niemcy wygrali 3-2 po golu w doliczonym czasie gry. Rewanż nie rozpoczął się dobrze dla BVB. W 11. minucie gola po błędzie Romana Burkiego strzelił Rafael Toloi. Do wyrównania doszło w 83. minucie. Po fatalnej interwencji Etrita Berishy bramkę na wagę awansu zdobył Marcel Schmelzer.

Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut i dostał żółtą kartkę. W pierwszej połowie grał na lewej obronie, natomiast w drugiej na prawej.

Arsenal niespodziewanie przegrał u siebie 1-2 z Ostersunds. Goście prowadzili 2-0 już po 23 minutach - w ciągu minuty gole strzelali Hosan Aiesh oraz Ken Sema. Na początku drugiej połowy bramkę dla "Kanonierów" zdobył Sead Kolasinac. W kolejnej rundzie zobaczymy Arsenal, który w Szwecji wygrał 3-0.

90 minut rozegrali Jacek Góralski (żółta kartka) i Jakub Świerczok. Ich Łudogorec Razgrad przegrał 0-1 na wyjeździe z Milanem po golu Fabio Boriniego. W pierwszym meczu włoski klub wygrał 3-0.