Liga Europy. Wygrana Arsenalu po pięknym golu, remis Milanu. Grało czterech Polaków

Arsenal pokonał Crvenę Zvezdę Belgrad 1:0 w jednym z najciekawszych meczów trzeciej kolejki Ligi Europy. Kolejną niespodziankę sprawiło szwedzkie Ostersunds, a Milan tylko zremisował z AEK. Na boiskach w całej Europie obejrzeliśmy czterech Polaków.

W jednym z najciekawszych meczów, które rozpoczęły się o godz. 19.00, Arsenal pokonał na wyjeździe Crvenę Zvezdę Belgrad 1:0. Decydującego gola dla drużyny Arsene’a Wengera w 85. minucie strzelił Olivier Giroud. W innym spotkaniu tej grupy BATE Borysów pokonało 1:0 FC Koeln. 90 minut w tym spotkaniu zaliczył Paweł Olkowski. Po trzech spotkaniach w grupie prowadzą londyńczycy z kompletem punktów. Kolejne miejsca zajmują Crvena Zvezda oraz BATE, stawkę zamyka FC Koeln.

Do niemałej niespodzianki doszło we Lwowie, gdzie Zoria Ługańsk pokonała 2:1 Herthę Berlin. W tej samej grupie zadziwiać nie przestaje szwedzkie Ostersunds. Tym razem zespół Grahama Pottera zremisował u siebie 2:2 z Athletic Bilbao. Szwedzi są wciąż niepokonani i prowadzą w grupie z siedmioma punktami na koncie. Ostersunds ma punkt więcej od Zorii, pięć więcej od Athleticu i sześć od Herthy.

Tylko 0:0 z AEK Ateny zremisował AC Milan. Chociaż Włosi prowadzą w grupie z siedmioma punktami na koncie, to po czwartkowym meczu zawodników żegnały gwizdy. Milan miał zrehabilitować się za derbową porażkę z Interem, ale w starciu z Grekami kompletnie rozczarował.

W czwartek, poza Olkowskim, zagrali też inni Polacy. Łudogorec Razgrad, w barwach którego wystąpił Jacek Góralski, pokonał 2:0 Bragę. Tomasz Kędziora wraz z Dynamem Kijów zremisował 2:2 ze szwajcarskim Young Boys Berno. Lokomotiw Moskwa z Maciejem Rybusem zremisował na wyjeździe 1:1 z pogromcą Legii Warszawa Sheriffem Tyraspol.