Liga Europy. Udany powrót Milanu. Austria Wiedeń rozbita

AC Milan wrócił do europejskich pucharów po trzyletniej przerwie. Na dzień dobry rozbił Austrię Wiedeń 5:1 w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy.

Li Yonghon, czyli nowy właściciel Milanu ma jeden cel - chce przywrócić klubowi dawny blask. W tym celu dokonał spektakularnych ruchów transferowych. Na siedmiu nowych zawodników przed sezonem wydał 190 milionów euro.

W środku pola za destrukcję odpowiada Franck Kessie; 20-latek wypożyczony z Atalanty Bergamo był rewelacją zeszłorocznych rozgrywek. Mózgiem drużyny jest 23-letni Hakan Calhanoglu – chyba najlepszy wykonawca rzutów wolnych na świecie.

W ofensywie gwarancją goli i asyst ma być 21-letni Andre Silva. Sprowadzony został z FC Porto za blisko 40 mln euro, a Cristiano Ronaldo obwołał go swoim następcą. A wszystkim dowodzi kupiony z Juventusu za ponad 40 mln genialny Leonardo Bonucci.

Nowe gwiazdy Li Yonghona nie zawiodły w pierwszym meczu w europejskich pucharach po trzyletniej przerwie. Calhanoglu rozpoczął strzelanie już w 7. minucie. Nie minął kwadrans, a na koncie miał jeszcze dwie asysty. Po jego podaniach dwukrotnie bramkarza Austrii Wiedeń pokonał utalentowany Andre Silva. Portugalczyk hat-tricka skompletował tuż po przerwie.

Zwycięstwo Milanu przypieczętował Suso, który w drugiej połowie zmienił Nikolę Kalinicia.

Polacy na remis

Swoje mecze od pierwszej minuty w Lidze Europy rozpoczęli Maciej Rybus i Jacek Góralski. Lokomotiw z Rybusem w składzie bezbramkowo zremisował z Kopenhagą, a Łudogorec Góralskiego z Istanbulem Basaksehir.