Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europy. Nieudany eksperyment Lecha. Teraz się tłumaczą i oddają pieniądze

2 : 0
Informacje
Eliminacje Ligi Europy 2017/18 - 2. runda kw.
Czwartek 20.07.2017 godzina 20:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Lech Poznań
1
1
2
FK Haugesund
0
0
0
Składy i szczegóły
Lech Poznań
Bramki: 31. Jevtić, 90. Bille Nielsen Żółte kartki: Bille Nielsen, Situm Skład: Putnocký - Gumny, Dilaver, Nielsen, Kostevych - Gajos, Trałka - Makuszewski (86. Rakels), Jevtić (46. Radut), Situm - Gytkjaer (70. Bille Nielsen)
FK Haugesund
Żółte kartki: Abdi x2, Andreassen Czerwone kartki Abdi Skład: Bratveit - Haraldseid, Knudsen, Skjerve, Stolas - Kiss, Leite - Tronstad (71.Gytkjaer), Hajradinović (80. Huseklepp), Abdi - Ibrahim(60. Andreassen)
Lech Poznań, a konkretnie współpracująca z nim wielkopolska telewizja internetowa WTK zapowiedziała, że zwróci pieniądze każdemu, kto wykupił u niej możliwość oglądania na żywo meczu z Haugesund FK (2:0). Wszystko przez problemy techniczne, jakich doświadczyli widzowie.

- Jesteśmy pierwszym w Polsce klubem piłkarskim, który ma takie możliwości technologiczne i w swojej telewizji zastosuje usługę PPV [pay-per-view, czyli "zapłać, aby widzieć"]. Dzięki temu możemy przede wszystkim docenić tych kibiców, którzy przychodzą na stadion i kibicują Lechowi, ale też zapewniamy wygodny dostęp do naszych meczów tym, którzy z różnych przyczyn się nie pojawią. To dla nas bardzo ważne, zwłaszcza że ogólnopolskie stacje nie były zainteresowane transmisją naszego spotkania - zapowiadał usługę Sebastian Starczewski, dyrektor marketingu Lecha.

Na przechwałkach się jednak skończyło. Bo transmisja została przeprowadzona wyjątkowo nieporadnie. Serwery praktycznie od razu zostały przeciążone i wielu kibiców, którzy wykupili PPV, w ogóle nie mogło zobaczyć meczu. Inni, którzy mieli nieco więcej szczęścia, zobaczyli tylko jego część - tzn. przerywaną transmisję, co chwila zacinający się obraz.

Wszyscy byli wściekli, co odczuć można było już w trakcie spotkania. Burza w internecie rozpętała się od razu:

Na szczęście zaraz po meczu złe emocje ostudził prezes WTK, który w opublikowanym na na Facebooku oświadczeniu poinformował, że rozczarowani klienci mogą liczyć na zwrot pieniędzy:

Bilet na mecz z Haugesund FK kosztowały 20 zł. Transmisja w telewizji w PPV - 10 zł. Przypomnijmy, że Lech w rewanżu odrobił straty z pierwszego meczu (tydzień temu przegrał 2:3) - wygrał 2:0 i awansował do kolejnej rundy, w której zagra z holenderskim FC Utrecht.

ZAMÓW PRZEWODNIK KIBICA EKSTRAKLASY PRZYGOTOWANY PRZEZ EKSTRASTATS I SPORT.PL

Przewodnik KibicaPrzewodnik Kibica Sport.pl