Liga Europy. Jagiellonia wywozi remis z Azerbejdżanu

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 z FK Gabala w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Rewanż za tydzień w Białymstoku.

Pierwszego gola w meczu strzelił w 15. minucie Taras Romanczuk. Ukrainiec wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego od Novikovasa i strzałem głową pokonał Bezotosnego.  Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Białostoczan.

Na drugą połowę piłkarze Jagiellonii wyszli rozluźnieni, bo już w 47. minucie bramkę dającą wyrównanie zdobył Steven Joseph-Monrose. Z prawej strony pola karnego strzelał Gurbanow. Piłka po rękach Kelemena odbiła się od słupka, trafiła w nogę Josepha-Monrose'a i wpadła do bramki.

Gra na boisku była dość otwarta, dzięki czemu obie drużyny kreowały sobie dużo sytuacji strzeleckich. Gabala i Jagiellonia oddały po 16 strzałów, w celnych był stosunek: 4-9. Jaga mogła to spotkanie wygrać, ale sytuacje marnowali Sheridan i Novikovas, a przy strzałach Pospisila i Szymańskiego kapitalnie interweniował bramkarz Gabali.

Mimo, że Jagiellonia mogła wygrać, to i tak ten remis na trudnym terenie w Azerbejdżanie jest dla niej bardzo cenny. Rewanż odbędzie się w Białymstoku 20 lipca o godzinie 20:30. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

LM. Mariehamn - Legia Warszawa 0:3. "Czyli odfajkowane"