Liga Europy. Lech rozgromił FK Pelister

Lech Poznań pokonał 4:0 FK Pellister w 1. rundzie eliminacji do Ligi Europy. Dwie bramki zdobył debiutant, Mario Situm.

W zdominowanej przez Vardar i Shkëndiję lidze macedońskiej, FK Pelister nie należał do wyróżniających się drużyn, dlatego to Lech był zdecydowanym faworytem spotkania.

Co potwierdził już w pierwszej połowie, którą wygrał 3:0. W 28. minucie Nicki Nielsen zamienił rzut karny na bramkę, a 120 sekund później gola strzeli Situm, który celnym strzałem głową pokonał bramkarza. Ładną asystę zanotował Darko Jevtić.

Ozdobą spotkania była jednak bramka Radosława Majewskiego. W 39. minucie fantastycznie wykonał rzut wolny.

W drugiej połowie gości dobił Situm, dla którego było to drugie trafienie w debiucie.

Rewanż odbędzie się 6 lipca w Macedonii.