Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europy. Amatorski, studencki klub w przysz這rocznych rozgrywkach?

Walijski klub Cardiff Met FC jest o jeden mecz od awansu do przysz這rocznych rozgrywek Ligi Europy. Nie by這by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, 瞠 to klub amatorski, tworzony przez student闚.

Zespół Cardiff Met FC rozgrywki walijskiej Premier League zakończył na siódmym miejscu, co dało mu prawo udziału w barażach o awans do europejskich pucharów. Amatorska, studencka drużyna w półfinale pokonała Carmarthen Town i w sobotę w decydującym starciu zmierzy się z Bangor FC.

Jeśli Cardiff Met FC uda się wywalczyć prawo udziału w LE, to będą pierwszym brytyjskim klubem uniwersyteckim, który dokona takiej sztuki. Walijczycy drużyną uniwersytecką nie są jednak tylko z nazwy.

- W drużynie mamy tylko studentów, nie przyjmujemy do niej nikogo innego. Nasi zawodnicy mecze i treningi łączą z nauką i zdawaniem egzaminów. Piłkarze nie zarabiają u nas żadnych pieniędzy, sami zaś płacą po 150 funt闚 rocznie, by mieć pieniądze na stroje i wyjazdowe spotkania. Chociaż jesteśmy amatorami, to wszyscy staramy się tworzyć profesjonalną atmosferę i podejście do obowiązków - mówi dyrektor klubu Christian Edwards.

Zobacz wideo