Liga Europy. Co za mecz! Sevilla zremisowała z Szachtarem, a Krychowiak rozegrał dobre zawody

W pierwszym spotkaniu 1/2 finału Ligi Europy Szachtar Donieck zremisował na Ukrainie z Sevillą 2:2. Grzegorz Krychowiak zanotował kilka świetnych interwencji w defensywie, ale skończył mecz z żółtą kartką.

Mecz zaczął się po myśli gości, ale bramka Vitolo w 6. minucie podziałała jak płachta na byka, na zawodników gospodarzy.

Szachtar przejął inicjatywę i wyrównał w 23. minucie za sprawą Marlosa. Brazylijczyk zanotował także asystę przy bramce Stepanenki. Marlos minął rywala, a następnie celnie dośrodkował w pole karne, a Stepanenko strzałem głową pokonał golkipera.

Kiedy wydawało się, że Sevilla przegra- Vitolo został sfaulowany w polu karnym. A w 82. minucie Gameiro zamienił rzut karny na bramkę.

Grzegorz Krychowiak popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami w defensywie, ratując swój zespół z opresji. Szymon Marciniak ukarał go jednak żółtą kartką. W 48. minucie meczu Polak uderzył rywala łokciem.

Kto jest bliżej finału? Mimo wszystko Sevilla. Hiszpanie zdobyli dwa gole na wyjeździe, które mogą okazać się kluczowe w kontekście rewanżu. O motywacji nie trzeba wspominać. Sevilla ma szansa na trzeci triumf z rzędu w Lidze Europy.

W drugim półfinale, Villarreal pokonał Liverpool 1:0, po golu Adryana w 90. minucie meczu.