Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Liga Europy. Liverpool pewnie ograł Manchester United

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy Liverpool pokonał u siebie Manchester United 2:0. Bramki dla "The Reds" zdobyli Daniel Sturridge i Robert Firmino. Rewanż za tydzień.

Pojedynek ekip Jurgena Kloppa i Louisa Van Gaala był zapowiadany jako hit 1/8 finału Ligi Europy. Manchester United i Liverpool nie dość, że od lat są największymi rywalami, to jeszcze sąsiadują ze sobą w tabeli Premier League - ci pierwsi są na 6. miejscu, drudzy zajmują 7. lokatę. Obu ekipom zależało na zwycięstwie, bo triumfator rozgrywek wywalczy awans do Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie.

To "The Reds" byli stroną dominującą niemal przez całe spotkanie. W pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji, jednak często brakowało zdecydowania pod bramką. Swoje sytuacje zmarnowali m.in. Joao Coutinho i Firmino. Jedyne trafienie w pierwszej części gry zaliczył Daniel Sturridge, który w 17. minucie wykorzystał rzut karny.

Manchester nie potrafił poważnie zagrozić gospodarzom ani razu. Drużyna Louisa Van Gaala grała niemrawo i oddała zaledwie jeden strzał na bramkę Simona Mignoleta. Słabo prezentował się Memhpis Depay, z przodu zginął gdzieś rewelacyjny ostatnio Marcus Rashford.

Holenderski trener United w drugiej części gry próbował dać sygnał do ataku i przeszedł do ustawienia z trójką obrońców. Ale i to nie pomogło. Liverpool może nie atakował już tak często, ale też nie miał większych problemów z zatrzymaniem Juana Maty.

W 74. minucie wynik meczu ustalił Firmino, który wykorzystał błąd Michaela Carricka i podanie Adama Lallany. 24-letni Brazylijczyk z 5. metra po niewielkim rykoszecie pokonał Davida De Geę.