Liga Europejska. Salzburg, Fiorentina i Tottenham z kompletem zwycięstw. Asysta Obraniaka

Za nami czwarta kolejka Ligi Europejskiej. Nawet matematyczne szanse na awans straciła już Legia Warszawa, ale rywalizacja w innych grupach wciąż zapowiada się niezwykle ciekawie. Już tylko trzy kluby: Salzburg, Fiorentina i Tottenham mogą pochwalić się kompletem punktów. Wszystkie mają pewny awans do kolejnej fazy.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Red Bull, Fiorentina i Tottenham zdominowały LE

Salzburg, Fiorentina i Tottenham w tym sezonie w Lidze Europejskiej jeszcze nie przegrały i zapewniły sobie w czwartek awans do 1/16 finału rozgrywek. Dalej na pewno grać będzie też Valencia, która w grupie A po bardzo trudnym meczu pokonała St. Gallen 3:2 strzelając dwie bramki w ostatnim kwadransie gry.

Red Bull Salzburg zaliczył kolejne łatwe zwycięstwo, pokonując Standard Liege 3:1 na ich terenie. Tym samym z kompletem punktów i bilansem bramek 11:3 ekipa z Austrii może już szykować się do kolejnej fazy rozgrywek.

Niepokonana jest też Fiorentina, która miała niemałe problemy z rumuńskim Pandurii. Ekipa z Włoch straciła bramkę już w 32. minucie i do 86. minuty przegrywała. Wtedy gola strzelił Matos, a w doliczonym czasie gry wynik na 2:1 dla Fiorentiny ustalił Valero.

Po raz kolejny komplet punktów zgarnął też Tottenham. Andre Villas Boas oszczędzał niektórych piłkarzy, ale zespół z Londynu i tak pokonał Sheriffa Tiraspol 2:1 po bramkach Lameli i Defoe, dzięki czemu zagwarantował sobie awans.

Sprawdź szczegółowe tabele i sytuacje we wszystkich grupach

Ostatnim zespołem, który jest już pewny awansu jest mistrz Bułgarii, Ludogorets. Bułgarzy zremisowali dziś z Czernomorcem Odessa 1:1, ale dziesięć punktów po czterech meczach powoduje, że pozostałym klubom w tej grupie pozostała walka o drugie miejsce.

Asysta Obraniaka, porażka Legii

Polscy kibice mogą być zadowoleni z dobrej gry Ludovica Obraniaka, który zaliczył asystę, ale jego Bordeaux przegrało z APOEL-em 1:2.

Polak podawał Sane przy wyrównującej bramce. W drugiej połowie Morais wyprowadził APOEL na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Bordeaux wciąż ma jednak szanse na awans z grupy E.

"Najwolniejszy rajd w historii futbolowych rajdów?" Tak relacjonowaliśmy Z czuba i na żywo Legia - Trabzonspor

Szanse na wyjście straciła z kolei Legia Warszawa, która przegrała 0:2 z Trabzonsporem i po czterech meczach wciąż nie ma ani punktu, ani bramki na koncie. Ekipa z Turcji z kolei do awansu potrzebuje już tylko punktu. W tej samej grupie Lazio pokonało Apollon i jeśli w kolejnym meczu grupowym, z Legią na Łazienkowskiej, wywalczy komplet punktów, będzie mogło cieszyć się z awansu.