Liga Europejska. Tottenham i Fiorentina dominują. Niezwykły mecz w Salonikach

Tottenham i Fiorentina wciąż mogą pochwalić się kompletem punktów w fazie grupowej po zwycięstwach nad Sheriffem Tiraspol i Pandurii. Fantastyczny mecz obejrzeli kibice w Salonikach, gdzie miejscowy PAOK wygrał mecz, choć przegrywał 0:2 i nie strzelił dwóch rzutów karnych.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Zakończyła się trzecia kolejka Ligi Europejskiej. Kompletem zwycięstw mogą pochwalić się może już tylko pięć zespołów: Tottenham Hotspurs, Eintracht Frankfurt, Red Bull Salzburg, Fiorentina i Ludogorets.

Cenne zwycięstwo odniósł Tottenham, który choć z Sheriffem Tiraspol przez wiele minut musiał się bronić, to ostatecznie zachował czyste konto, a dzięki bramkom Defoe i Vertonghena wywiózł z trudnego terenu trzy punkty.

Kolejny raz w fantastycznym stylu zwycięstwo odnieśli też piłkarze Fiorentiny. Bramki Joaquina, Matosa i Cuadrado sprawiły, że ekipa z Włoch jest już o krok od awansu do kolejnej fazy.

Najciekawiej było jednak w Salonikach. Tamtejszy PAOK słabo rozpoczął spotkanie. Już po 21 minutach przegrywał z Maccabi Haifą 0:2. W 35. minucie kontaktowego gola strzelił Vitor. Już cztery minuty później z rożnego mógł wyrównać Stoch, ale nie wykorzystał on rzutu karnego. Kilka sekund później zrehabilitował się jednak asystą z rzutu rożnego, a do siatki głową trafił Ninis.

Były piłkarz Chelsea w 45. minucie po raz kolejny miał szansę na pokonanie bramkarza gości z jedenastu metrów, ale za drugim razem również nie udało mu się wykorzystać "jedenastki". To nie przeszkodziło ekipie z Salonik wygrać. W 67. minucie Salpingidis wykorzystał dogranie Lino i ustalił wynik spotkania na 3:2.

Warszawska Legia nie poradziła sobie z Trabzonsporem. Podopieczni Jana Urbana przegrali w Turcji 0:2 i znacznie zmniejszyli swoje szanse na awans. W drugim meczu tej grupy Apollon bezbramkowo zremisował z Lazio