Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europy. Czy ktoś go w ogóle pokona? Niesamowity wyczyn argentyńskiego bramkarza

Matias Omar Degra ma 29 lat i na co dzień strzeże bramki cypryjskiego AEL Limassol. Ktoś mógłby powiedzieć - bramkarz jakich wielu, raz broni, raz puszcza. Jest jednak jedna rzecz, która czyni go wyjątkowym. Od dawna nikt mu nie potrafi strzelić gola z rzutu karnego. Argentyńczyk nie dał się pokonać z ?jedenastki? już osiem razy z rzędu!

Pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Europy z Borussią M'Gladbach. Doliczony czas gry. Sędzia dyktuje jedenastkę dla niemieckiego zespołu, a do piłki podchodzi Oscar Wendt. Po chwili piłka kopnięta przez obrońcę gości ląduje na poprzeczce. Mecz kończy się bezbramkowym remisem, a bramkarz Limassol - Matias Omar Degra - znowu świętuje to, że nie dał się pokonać.

Czwartkowy rzut karny był ósmym z rzędu rzutem karnym, z którego Argentyńczyk wyszedł obronną ręką. W barwach Limassol (wcześniej grał m.in. w zespołach Atletico Madryt, FC Veria i Asteras Tripolis) jeszcze nie puścił żadnej "jedenastki". Jego seria w skrócie wygląda tak: uratował go słupek, obronił rzucając się w prawo, obronił rzucając się w lewo, obronił rzucając się w lewo, obronił rzucając się w prawo, obronił rzucając się w lewo, obronił rzucając się w lewo, uratowała go poprzeczka.

 

Nic dziwnego, że media na Cyprze już zastanawiają się, czy ktoś go w ogóle z jedenastu metrów pokona. - Z pewnością kiedyś to nastąpi, ale im później tym lepiej - śmieje się sam zawodnik na łamach cypryjskiego serwisu Balla.com.cy. - Ja sam nie przykładam do tego tak dużej wagi. Chciałbym być niepokonany nie tylko z jedenastu metrów, ale w ogóle nie puszczać goli - dodał. Kto wie może kolejną szansę na przełamanie serii Argentyńczyka dostanie ktoś w poniedziałek, kiedy jego AEL zmierzy się na wyjeździe w ligowym meczu z Apollonem Limassol.

Więcej o wyczynie Matiasa Omara Degry przeczytasz na blogu Rafała Steca .

Więcej o: