LE. Angielska prasa o odpadnięciu "Madchesterów": "To miała być tylko nagroda pocieszenia"

Gazety na wyspach brytyjskich wydają się być pogodzone z odpadnięciem obu drużyn z Manchesteru z Ligi Europy. "The Guardian" pisze o unicestwionych nadziejach United oraz o "fascynującej nocy" w wykonaniu City. Z kolei "The Telegraph" zaznacza, że te rozgrywki miały być dla "Czerwonych Diabłów" tylko nagrodą pocieszenia, co nie oznacza, że będą oni zadowoleni z pożegnania z Europą.

Zobacz bramki, które pogrążyły oba Manchestery [WIDEO] ?

W piłkarskiej Lidze Europejskiej nie ma już wielkich faworytów z Manchesteru - United i City. Mistrzowie Anglii zostali wyeliminowani przez Athletic Bilbao, a zawodnicy City - przez Sporting Lizbona, który w poprzedniej rundzie z trudem pokonał Legię Warszawa. Relacje na żywo z losowań Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej na żywo na Sport.pl od 11:30.

"Mimo, że City nie przetrwało w Lidze Europy, to wykreowało fascynującą noc" - zaznacza "The Guardian" w swojej relacji. "Szalony charakter tego meczu został okraszony ostatnimi sekundami, gdy bramkarz City Joe Hart prawie wygrał mecz strzałem głową. Jednak jego "vis-a-vis" w bramce Rui Patricio popisał się interwencją, która pozwoliła jego zespołowi przetrwać".

"United pokłonili się Athletikowi i mówią: Żegnaj Europo" - tak z kolei "Guardian" zatytułował relację z meczu w Bilbao. "Jakiekolwiek nadzieje Manchesteru na uratowanie europejskich trofeów po upokarzającej Lidze Mistrzów, zostały unicestwione tej nocy". Gazeta zaznacza, aby nie dać się zmylić wynikiem - "Wspaniały gol Wayne'a Rooneya padł pod koniec drugiej połowy, w której Bilbao wyraźnie dominowało i w pełni zasłużyło na zwycięstwo dające awans do ćwierćfinału".

"The Telegraph" pisze o "wspaniałym odrodzeniu" City w meczu ze Sportingiem, po którym przyszło upokorzenie. "Witamy w Madchesterze" - tak zaczyna się relacja z meczu. Gazeta zdradza, że tuż przed rozpoczęciem meczu na stadionie City podano informację o odpadnięciu United, które poległo w Bilbao. Wzbudziło to ogromną owację trybun, które nie spodziewały, że taki sam los czeka je za niespełna dwie godziny.

Z kolei relację z meczu w Hiszpanii "Telegraph" zaczyna od słów: "Liga Europy to nie były może rozgrywki, w których United tak naprawdę kiedykolwiek chcieli grać, ale nie oznacza to, że na Old Trafford ktokolwiek będzie zadowolony z tego pożegnania z Europą".

"To miało być nic więcej jak tylko nagroda pocieszenia - bardzo niedoceniana rekompensata za przedwczesne odpadnięcie z Ligi Mistrzów" - zaznacza gazeta, która dodaje że z kolei dla Bilbao te rozgrywki były najważniejszym punktem całego sezonu. "Udowodnili to w Manchesterze, gdzie rozdarli drużynę Alexa Fergusona bardzo szybko i precyzyjnie".,

Oba Manchestery za burtą Ligi Europy ?

Więcej o: