Liga Europejska. Ajax nie odrobił strat, odpadło Lazio

Przed tygodniem Ajax Amsterdam uległ u siebie Manchesterowi United 0:2 i w czwartek zwyciężył 2:1, ale do awansu to nie wystarczyło. W 1/8 finału Ligi Europejskiej oprócz piłkarzy z Manchesteru zagra m.in. Atletico, PSV, Udinese i Hannover Artura Sobiecha.

Manchester United - Ajax 1:2

Manchester prowadził od szóstej minuty po bramce Hernandeza, w 38 minucie wyrównał Ozbiliz, a trzy minuty przed końcem drugą bramkę dla Ajaxu zdobył Alderweireld. Holendrom zabrakło jednak czasu, by odrobić straty z pierwszego, przegranego 0:2 meczu. United w kolejnej rudzie zmierzy się z Athletikiem Bilbao.

Anderlecht - AZ Alkmaar 0:1

Od pierwszej do ostatniej minuty w barwach Anderlechtu zagrał Marcin Wasilewski, dostał żółtą kartkę. Jego zespół w 54. minucie stracił bramkę po uderzeniu Martensa, w pierwszym meczu Anderlecht przegrał na wyjeździe 0:1 i pożegnał się z europejskimi pucharami.

Atletico - Lazio 1:0

Tuż przerwie do bramki Lazio trafił Diego Godin po asyście Gabiego i przypieczętował awans Atletico. Przed tygodniem piłkarze z Madrytu zwyciężyli w Rzymie 3:1, dwa gole strzelił Radamel Falcao. O ćwierćfinał zagrają z Besiktasem Stambuł.

Valencia - Stoke 1:0

Valencia po bramce Jonasa pokonała Stoke i awansowała do 1/8 finału. Przed tygodniem Hiszpanie zwyciężyli na wyjeździe także 1:0.

PAOK - Udinese 0:3

Mirosław Sznaucner zagrał 54 minuty i dostał żółtą kartę, a jego PAOK przegrał z Udinese 0:3 i pożegnał się z pucharami. W pierwszym meczu było 0:0.

PSV - Trabzonspor 4:1

Adrian Mierzejewski przesiedział cały mecz na ławce Trabzonsporu. Klub Polaka przegrał z PSV aż 1:4, przed tygodniem uległ 1:2 i nie zagra w kolejnej rundzie LE. Rezerwowym bramkarzem PSV był Przemysław Tytoń.

Club Brugge - Hannover 0:1

Artur Sobiech, który przed tygodniem strzelił gola na 1:1 i wywalczył rzut karny, w rewanżowym meczu nawet nie usiadł na ławce. Jego klub zwyciężył 1:0 po bramce Dioufa i awansował do kolejnej rundy. W 1/8 finału zmierzy się ze Standardem Liege, który wyeliminował Wisłę Kraków.

Wszystkie wyniki 1/16 finału Ligi Europejskiej ?